Ja też wybieram się do Ameryki

– Ja też wybieram się do Ameryki.
– Co, co powiedział? O! Kolumb się znalazł.
– Jadę do Ameryki!
– Chyba na swojej furmance.
(fragment z filmu „Kochaj albo rzuć”)


Otóż niekoniecznie! ZSO, jako współorganizator English Summer Camp (jednego z 17 obozów w Polsce oraz jednego z ponad 110 w Europie) ma do przekazania młodzieży niezwykłą wiadomość: aby poszerzyć swoje horyzonty tego lata, nie musisz być żadnym Kolumbem, nie musisz też przemierzać się furmanką przez Atlantyk. Brzmi zachęcająco, prawda?  English Camp są to obozy języka angielskiego z Native Speaker'ami. Organizowane przez młodzież i dla młodzieży. Wypełnione są zabawą, sportem, relacjami, oparte o wartości chrześcijańskie. Tak więc, uczniowie naszej szkoły, jak i sąsiednich placówek mają możliwość poznać nieco amerykańskiej kultury, zaprzyjaźnić się z młodymi, wypełnionymi energią i entuzjazmem ludźmi zza oceanu, czy wypróbować swoje umiejętności językowe (i niewątpliwie rozwinąć je), decydując się na uczestnictwo w obozie i odwiedzając w lipcowym tygodniu nasze forum.

W związku z tym wydarzeniem, 8 i 9 czerwca mury naszej szkoły gościły niebanalnych gości – Joy i Kelsey – mieszkanki Kolorado, których celem było wypromowanie obozu i zachęcenie uczniów do udziału w tym przedsięwzięciu. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i przeprowadziły kilka lekcji języka angielskiego. Dzięki temu, każdy obecny wtedy uczeń, mógł zobaczyć, jak to jest organizowane podczas obozu. Wiele zyskaliśmy przez samo słuchanie płynnego, żywego języka, ale to nie wszystko. Cennym urozmaiceniem były liczne gry, które nie tylko pobudzały naszą kreatywność, ale również pozwoliły nam dowiedzieć się wiele o sobie, czy przełamać pierwsze bariery. Np. w tak doborowym towarzystwie, bardzo emocjonującą okazała się gra w znane wszystkim „kółko i krzyżyk”. Wspólne chwile minęły szybko, teraz czekamy na rozwój akcji i mamy nadzieję, że w ostatnim tygodniu lipca spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie, zarówno nowogardzkiej młodzieży, jak i amerykańskiej.

Ola Pietrzykowska