Egzaminy certyfikacyjne w ramach Lokalnej Akademii CISCO

 

5 i 7 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyły się egzaminy certyfikacyjne IT-Essentials w ramach działania Lokalnej Akademii CISCO. Do egzaminu przystąpiło 26 uczniów klasy II i 4 uczniów klasy III o profilu matematyczno-politechnicznym.

Certyfikat IT Essentials to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems.

Certyfikat IT Essentials zapewnia:

  • Podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera,
  • Posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,
  • Poprawę zawodowych perspektyw i mobilności,
  • Dostęp do materiałów i programów, m.in.:
    • CISCO VIRTUAL DESKTOP - Symulator komputera stacjonarnego,
    • CISCO VIRTUAL LAPTOP - Symulator komputera mobilnego,
    • CISCO PACKET TRACER - Zaawansowane narzędzie do budowy i symulacji sieci komputerowych.

Najwyższy wynik z egzaminu finałowego 96,7% oraz z całego kursu 98,3% zdobył uczeń klasy III Mateusz Tamborski. Egzaminy odbywały się pod opieką certyfikowanego instruktora Lokalnej Akademii CISCO p.Szymona Grygowskiego. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się 23 czerwca.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie II Liceum Ogólnoksztąłcącego będą mogli zdobyć dodatkowy certyfikat Lokalnej Akademii CISCO w ramach kursu CCNA Routing & Switching potwierdzającego specjalistyczną wiedzę techniczną oraz umiejętności praktyczne w zakresie instalacji, okablowania strukturalnego, konfiguracji i zarządzania średniej wielkości sieciami teleinformatycznymi i telekomunikacyjnymi.

Szymon Grygowski