Pomorska Liga Historyczna

06 czerwca 2017 w Stargardzie odbył się finał Pomorskiej Ligii Historycznej. Konkurs organizowany był przez Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Drużyna w składzie: Agata Kubacka, Paulina Skubała, Kamila Jaszcz, Dawid Margas, Przemysław Rogin, Jakub Białczak i Oskar Kołodziej, ostatecznie uplasowała się na 6 miejscu.

Konkurs podzielony był na etapy.  Pierwszy etap odbył się w styczniu i sprawdzał wiedzę teoretyczną uczestników. Następnie do wykonania był projekt związany z reliktem z naszego regionu. W trzeciej rundzie wcieliliśmy się w organizatorów gry miejskiej, co zresztą pomogło nam w sprawnym działaniu w następnym etapie, gdzie staliśmy się uczestnikami właśnie takiej gry na terenie Stargardu. Efekty naszej pracy możecie podziwiać na założonym przez nas blogu https://historycznynowogard.blogspot.com. Pomorska Liga Historyczna przede wszystkim wzbudziła w nas chęć poznania historii terenów pomorza zachodniego  oraz otworzyła na wszelkiego typu akcje społeczne. Te kilka miesięcy, to nie tylko wiedza teoretyczna, ale również: spotkania, wywiady, tworzenie filmów  czy zdobywanie informacji. I choć nie udało nam się wygrać wycieczki, to na pewno jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. No i udało nam się załapać  do kroniki! https://szczecin.tvp.pl/32559204/final-pomorskiej-ligi-historycznej