Niesamowity Dzień Przedsiębiorczości!!!

 

26 kwietnia 2017 roku, uczniowie klas pierwszych i drugich II Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w „Dniu Przedsiębiorczości”.

Jest to jedyny dzień w roku, gdzie uczestnicy mogą spróbować swoich sił w zawodzie, który chcą w przyszłości wykonywać. Działa to na zasadzie jednodniowej praktyki czy oprowadzenia po naszym przyszłym stanowisku pracy. Uczniowie wybrali bardzo różnorodne miejsca pracy. Od Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego czy Komisariatu Policji w Nowogardzie do korporacji reklamowej w Poznaniu czy studia filmowego w Warszawie.

Uczestnicy Dnia Przedsiębiorczości byli bardzo zadowoleni z tego dnia. Mogli sprawdzić swoich sił i nabrać motywacji do nauki w wybranym kierunku, aby znaleźć się na praktykowanym miejscu pracy. Taki dzień może okazać się potężnym rozrusznikiem do pracy, po to aby po szkole znaleźć się tam, gdzie byśmy chcieli się znaleźć.

Uczniowie klasy IC, Przemysław Rogin i Jakub Białczak, odwiedzili studio filmowe, produkujące rozmaite materiały wideo, w tym realizujące program technologiczny, dla jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce. Kierownik tej o to firmy wypowiadali się o wizycie naszych uczniów następująco: „Przemek od dłuższego czasu wykazuje inicjatywę pomocy przy wielu realizacjach związanych z produkcjami YouTube Kuby Klawitera, tym samym przyczyniając się do rozwoju Klawiter Media. Dzięki obecności Przemka i Jakuba w naszej firmie, w Dniu Przedsiębiorczości, udało nam się dowiedzieć wielu istotnych dla funkcjonowania programu („Nowy Gadżet” TVN Turbo) rzeczy związanych z programem z perspektywy widza, zza drugiej strony ekranu. Dzień, który u nas spędzili był pełen rozrywki intelektualnej, ale również okresem wzajemnego sprawdzenia jak nasze produkcje są postrzegane przez widzów w kategorii wiekowej 16 - 24.

Dziękujemy za miłą współpracę!

Patrycja Szebla

Producent Wykonawczy Klawiter Media.”