Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

 

W dniu 18 maja 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących wraz z panią Joanną Dzikowską i panią Małgorzatą Martyniuk  aktywnie uczestniczyli w obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, którego głównym celem jest zmiana postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych i ich integracja z osobami pełnosprawnymi.

Obchody rozpoczęły  się przemarszem ulicami miasta, podczas którego uczniowie zaprezentowali własnoręcznie wykonane przez siebie banery a podczas głównej części uroczystości  mieli okazję podziwiać występy artystyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz stoiska rękodzieła wykonanego przez placówki i ośrodki działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Podczas trwania obchodów widać było ogromne zaangażowanie naszych uczniów, którzy swoją postawą pokazali, że bariery nie istnieją a „jedyną niepełnosprawnością jest złe nastawienie”.

 MM