FESTIWAL NAUKI W II LO

II LO  - TO JEST TO!

Takie hasło witało gości, którzy przybyli 25 kwietnia 2017 roku na tzw. dzień otwarty. Twórczą atmosferę i pozytywne zamieszanie jakie panowało tego dnia, dało się odczuć już po przekroczeniu progu budynku szkoły. Szkolne forum zamieniło się w prawdziwy festiwal różności. Stoiska klas i stoiska tematyczne (językowe, astronomiczne, geograficzne) prześcigały się w atrakcjach, oferując różne intelektualne zagadki, m.in.: gry i zabawy logiczne, połamańce językowe, zadania na spostrzegawczość. Można było zagrać w kultową grę "językowy wisielec", poczynić obserwacje przez binokular, obejrzeć pokaz pierwszej pomocy, wykonać doświadczenie chemiczne, a nawet nawiązać połączenie krótkofalarskie. W sali teatralnej muzyczne rytmy przeniosły w nastrój zadumy i poezji, piwniczny klimat zapraszał w świat piękna słów i magii teatru. Na hali sportowej emocji dostarczał rozgrywany mecz, a poszukujący silniejszych wrażeń mogli oddać strzał na strzelnicy. Dla wszystkich zwiedzających szkołę zwieńczeniem przeżyć był apel przygotowany przez uczniów. Prowadzący zapoznali bardziej konkretnie z ofertą liceum, prezentując poszczególne profile klas, przedstawiając prezentację multimedialną i filmik reklamujący oraz w iście kabaretowy sposób, z poczuciem humoru, zapoznając z gronem nauczycielskim i panującą w szkole atmosferą, zaś maturzyści zatańczyli ostatni taniec na wesoło. Na zakończenie ogłoszone zostały wyniki konkursów Pitagoras i English is Simple. Niepowtarzalną oprawę uroczystości zapewniły dziewczęta, które w kostiumach teatralnych przechadzały się z właściwym sobie wdziękiem, częstując wszystkich muffinkami we wszystkich możliwych smakach (uczniowie samodzielnie upiekli ich prawie tysiąc!).

W roku szkolnym 2017/2018 II LO w Nowogardzie oferuje naukę w trzech pierwszych oddziałach o profilach: matematyczno-politechnicznym, przyrodniczo-medycznym i medialno-prawnym. Profil medialno-prawny stanowi poszerzenie dotychczasowej ofert klasy humanistyczno-prawnej. Wychowawcami zostają: p.Maja Stelmaszak, p.Marek Dobrowolski i p.Izabela Koladyńska. Wszystkie informacje związane z rekrutacją znajdują się w okolicznościowym wydawnictwie.

Zapraszamy trzecioklasistów!