Sportowe sukcesy naszych uczniów

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły dzięki zajęciu I miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych wywalczyli awans do Finału Wojewódzkiej Licealiady zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Dziewczyny musiały pokonać dystans 1550m natomiast chłopcy zmierzyli się z dwukrotnie dłuższą trasą. Zwycięskie zespoły reprezentowali:

  • Aleksandra Pietrzykowska, Agnieszka Sarzyńska, Klaudia Pasik, Natalia Banasiak
  • Grzegorz Szulc, Adam Mańka, Roman Biernacki, Dominik Żyła

 

29 marca na pływalni „Fala” w Goleniowie odbyły się Towarzyskie Zawody Pływackie o Puchar Starosty Goleniowskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w których udział wzięło ok. 35 uczestników.

 Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Sarzyńska, Malwina Kwiatkowska, Wiktor Jackowski oraz Aleksander Kamiński.

Podczas zawodów pływacy mogli się zmierzyć w czterech konkurencjach indywidualnych:

  • 50m stylem grzbietowym,
  • 50m stylem dowolnym,
  • 50m stylem klasycznym,
  • 50m stylem motylkowym/
  • i jednej drużynowej.

Dziewczyny w swoich kategoriach nie miała sobie równych, zdobywając trzy złote medale. Agnieszka w stylu dowolnym i motylkowym natomiast Malwina w stylu klasycznym. Wiktor również w pięknym stylu wywalczył trzy medale-złoto w delfinie, srebro w żabce oraz brąz w kraulu. W sztafecie 4x50m nasza drużyna popłynęła po brąz.

 Celem zawodów była popularyzacja pływania jako czynnej formy uprawiania rekreacji sportowej i spędzania wolnego czasu, umożliwienie sprawdzenia umiejętności pływackich uczniów w rywalizacji sportowej oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój zainteresowań pływackich.

 


 

 Drużyna naszych siatkarek (Agnieszka Sarzyńska, Natalia Pabisiak, Magdalena Lewandowska, Natalia Pabiś, Patrycja Machol, Roksana Zamiatowska, Magdalena Olejnik, Paula Gadzalińska, Weronika Modrzejewska) reprezentująca  barwy ZSO wygrała  Ligę Piłki Siatkowej Dziewcząt pokonując zespoły z  ZSP i ZSO nr 1 w Nowogardzie. Siatkarki rozegrały od października 2016r. sześć spotkań podczas wizyt w każdej ze szkół. Nasza uczennica Natalia Pabisiak przez trenerów i sędziego została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju.

J. Dzikowska