Pokaż nam język

W dniach 11 i 12 kwietnia trwały zawody szkolne w zakresie języka angielskiego  w ogólnopolskim konkursie językowym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  „Pokaż nam język”. Organizatorami XVII edycji konkursu są Wyższe Szkoły Bankowe.

Konkurs składa się z trzech etapów, z których zawody szkolne i półfinał ogólnopolski przeprowadzona są w sposób interaktywny  na platformie internetowej serwisu  WSB. Finały konkursu przeprowadzone będą stacjonarnie w siedzibie WSB w Gdańsku. Będą one  polegały na  rozwiązywaniu zadań testowych z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego  oraz aspektów kulturoznawczych krajów anglojęzycznych Ponadto wezmą udział w debatach, które obracać się będą wokół wiodącego tematu konkursu  "Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku".

W etapie szkolnym wzięło udział 32 uczniów klas pierwszych i drugich.  Najwięcej punktów z testu uzyskali: Maciej Maziarz (Ic), Julia Drobińska (IIb), Sebastian Feledyn (IIc), Anton Koziol (Ib), Aleksandra Pietrzykowska (IIa), Marcin Sosnowski (IIa).

Gratulujemy

BB