Warsztaty matematyczne

6-8 kwietnia grupa maturzystów wyjechała na warsztaty matematyczne do Świnoujścia. Pod opieką pani Sienkiewicz i pani Janiak uczestnicy rozwiązywali arkusze maturalne z rozszerzonej matematyki.

Podczas rozwiązywania zadań atmosfera była luźna i przyjazna, wszyscy pracowali wspólnie i niezwykle wytrwale, zdarzały się przypadki pracy obliczeniowej do godziny trzeciej nad ranem. Na szczęście, nie samą matematyką żyje człowiek, pierwszego dnia po pierwszej turze cała grupa wybrała się nad morze, dotlenić się i nawdychać jodu.

Na warsztatach nie obyło się bez gier i zabaw. Maturzyści wykazywali się kreatywnością w kalamburach, a podczas gry w Mafię manipulowali się wzajemnie. Chociaż maraton gier skończył się nad ranem, to sobota rozpoczęła się o godz. 930 od rozwiązania kolejnego arkusza.

Były to trzy dni pracy z trudnymi zadaniami, jednak, dzięki pomocy nauczycielek, wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.

Serdecznie dziękujemy pani Sienkiewicz i pani Janiak za zorganizowanie wyjazdu i mamy nadzieję, że warsztaty zaowocują wspaniałymi wynikami w maju.

Agnieszka