Szkoła jazdy – wybór na całe życie!

 

 05 kwietnia 2017 roku klasy II uczestniczyły w spotkaniu wykładowo-warsztatowym prowadzonym przez Pana Filipa Gregę z Fundacji SOS – Odpowiedzialne Szkoły Jazdy, której celem jest promowanie najwyższej jakości szkolenia kandydatów na kierowców oraz udzielanie konsultacji prawnych dla kursantów szkół jazdy. Fundacja działa pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

 Podczas dwugodzinnego spotkania zaprezentowane zostały dobre i złe praktyki szkół jazdy, uczniowie zostali zapoznani z systemem szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców oraz uświadomieni w zakresie praw kursantów i obowiązków szkół jazdy.  Dodatkowo uczniom zostało przedstawione zagadnienie aspektu prawnego dotyczącego odpowiedzialności kursantów jako uczestników ruchu drogowego.

 Spotkanie zakończono ankietą ewaluacyjną.

MM