Po ZŁOTĄ LIRĘ

Zakończył się XI Zachodniopomorski Konkurs Recytatorski O ZŁOTĄ LIRĘ KORNELA UJEJSKIEGO. Zainteresowanie twórczością tego romantycznego poety rośnie i tegoroczna edycja składała się z kilku etapów kwalifikujących do uroczystego finału. Etap rejonowy wyłonił finalistów, a wśród nich aż dwoje uczniów z naszej szkoły: Dominikę Rasińską – uczennicę klasy IIIb i Jakuba Kazubę – ucznia klasy Ia. Finał wojewódzki odbywał się 24 marca 2017 roku w sali teatralnej Pałacu pod Globusem Akademii Sztuki w Szczecinie. Wcześniej zaproszeni recytatorzy spotkali się przy pomniku Kornela Ujejskiego. Recytatorska przygoda z poezją tego twórcy zakończyła się sukcesem dla naszych licealistów. I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobył Jakub Kazuba, natomiast  Dominika Rasińska została wyróżniona. Warto dodać, że poziom uroczystego finału był bardzo wysoki, spotkali się najlepsi recytatorzy województwa zachodniopomorskiego, a nasi uczniowie kolejny już raz sięgnęli po laur zwycięzcy.

Gratulacje!

I.K.