Filozoficzne zdziwienia i polonistyczne olśnienia

Zakończyły się etapy rejonowe olimpiad przedmiotowych, najważniejszych konkursów wiedzowych. Czas przygotowań olimpijskich to niezliczone godziny nauki, niezliczone ilości przeczytanych artykułów, książek, fascynująca przygoda intelektualna i podwyższony poziom stresu. Cieszy fakt, że niezmiennie od kilkunastu lat pojawiają się pasjonaci takiej przygody, gotowi na wiele wyrzeczeń. W tym roku szkolnym w etapie rejonowym Olimpiady Filozoficznej naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy II a Daria Urbaniak.

W Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego w pisemnym etapie rejonowym znaleźli się: Julia Drobińska – uczennica klasy II b i Przemysław Rogin – uczeń klasy I c. Do etapu ustnego została zakwalifikowana Julia Drobińska, która znalazła się w elitarnym gronie najlepszych uczestników olimpiady województwa zachodniopomorskiego.

Gratulacje i podziękowania dla szkolnych olimpijczyków!

I.K.