Patrzenie w gwiazdy, czyli jak II B spędziła „legalne wagary”


 21 marca 2017 r., pierwszego dnia wiosny, zwanego przez uczniów DNIEM WAGAROWICZA, nasza klasa wybrała się wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Baran oraz panią Magdaleną Banasiak do szczecińskiego planetarium, mieszczącego się w budynku Akademii Morskiej. Podczas godzinnej lekcji mieliśmy okazję zgłębić tematy dotyczące astronomii, jak również zobaczyć najciekawsze konstelacje. Każda z osób miała okazję podziwiać konstelację tworzącą jej znak zodiaku. Sposób przedstawienia był imponujący. Wystarczyło unieść wzrok, by móc podziwiać gwiazdy… Wydawać się mogło, że sami znajdujemy się w kosmosie. Tym sposobem odwiedziliśmy między innymi: nasz Księżyc oraz inne naturalne satelity, planetę Mars, komety i wiele innych ciekawych obiektów. Nauczyliśmy się rozpoznawać m. in. gwiazdozbiór Oriona, Małą i Dużą Niedźwiedzicę. Mieliśmy możliwość wykazania się wiedzą specjalistyczną, odpowiadając na pytania typu: „Dlaczego kometa ma warkocz?”, „Dlaczego niebo ma kolor niebieski?” Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowe upominki.

To pierwsza wycieczka naszej klasy do takiego miejsca i o takiej tematyce. Jednak nie zawiedliśmy się. Pogoda również dopisała i sprzyjała naszemu spacerowi. Później oczywiście chwila oddechu przy dobrym obiedzie. I tak właśnie dzień ten upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wiktoria Piasecka, klasa II B