Wykrywanie środków odurzających.

10 marca 2017 roku Zespół Szkół Ogólnokształcących w ramach prowadzonej profilaktyki uzależnień zorganizował spotkanie wykładowo-pokazowe na temat konsekwencji posiadania środków odurzających oraz sposobów ich wykrywania, którego prowadzącymi byli funkcjonariusze szczecińskiej placówki Straży Granicznej: kpt. SG Arkadiusz Sobański oraz sierż. szt. SG Artur Kiedrowicz. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz wykrywania narkotyków z wykorzystaniem specjalnie wyszkolonego psa tropiącego, który zdobył serca publiczności i przez pozostałą część spotkania pozostawał w centrum zainteresowania. Funkcjonariusze opowiedzieli o specyfice swojej pracy, przedstawili uczniom rodzaje środków odurzających, które również zaprezentowali oraz wyjaśnili konsekwencje prawne ich posiadania. Uczniowie bardzo aktywnie i z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, na które prowadzący udzielali bardzo wyczerpujących odpowiedzi.

Pozostaje wierzyć, że przekazana wiedza pozostanie w głowach uczniów na bardzo długi czas a świadomość konsekwencji zdrowotnych i karnych ochroni ich przed chęcią spróbowania bądź samego posiadania środków odurzających.

 Małgorzata Martyniuk