Pomorska Liga Historyczna

25 stycznia 2017r. pięcioro uczniów z klasy IC naszego liceum wzięło udział w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi Historycznej. Tematyka obejmowała dzieje historyczne Pomorza Zachodniego w latach 1945-1989. Pierwsza runda odbyła się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego i składała się z trzech etapów: sprawdzianu pisemnego składającego się z pięciu pytań opisowych, quizu złożonego z trzydziestu pytań zamkniętych oraz konkursu „detektyw historii” w którym na podstawie podanego opisu do odgadnięcia była postać historyczna. W rywalizacji brały udział 23 drużyny z całego województwa, a nasza w składzie: Agata Kubacka, Paulina Skubała, Kamila Jaszcz, Dawid Margas i Oskar Kołodziej, zajęła 7 miejsce. Jednak to dopiero początek, ponieważ konkurs składa się z 4 etapów, a jego rozstrzygnięcie nastąpi dopiero w czerwcu.

Uczestnicy