#komórkomania, czyli szansa na nowe życie

 

„Miarą twojego człowieczeństwa

jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka.”

 (ks. Mieczysław Maliński)

 28 marca 2019 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego włączyli się w akcję „ZACHODNIOPOMORSKA #KOMÓRKOMANIA”. Pełnoletni uczniowie mieli możliwość zarejestrowania się w banku potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi. Rejestracja poprzedzona została spotkaniami wolontariuszy z młodzieżą na lekcjach wychowawczych i przeprowadzeniem akcji edukacyjno-informacyjnej na temat dawstwa szpiku. Uczniowie, rejestrując się, zwiększyli szansę na powrót do zdrowia osób chorych na białaczkę i inne nowotwory krwi, na nowe życie.

 Akcja przebiegła sprawnie dzięki współpracy z fundacją DKMS oraz z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły. Wszystkim osobom wspierającym akcję DZIĘKUJEMY.

 Szczególne podziękowania należą się wolontariuszkom: Ewie Soroce i Aleksandrze Kulinicz (kl. IB), Malwinie Majewskiej i Nikoli Paszkiewicz (kl. IIB), Wiktorii Górskiej i Casandrze Singer (kl. IIC) za zaangażowanie w organizację tego dnia.

 E. Baran