Z wizytą na Wydziale Informatyki ZUT

Z wizytą na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

27 marca 2019 uczniowie klasy IA wybrali się z wizytą na Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. W programie było spotkanie z prodziekanem dr inż. Piotrem Pielą, który przybliżył uczniom strukturę i zasady działania Wydziału Informatyki. Następnie uczniowie wzięli udział w wykładzie „Sztuczna inteligencja w sterowaniu robotami mobilnymi” przygotowanym przez dr inż. Marcina Plucińskiego, który przybliżył pojęcie sztucznej inteligencji, wskazał jakie roboty i dlaczego nazywane są robotami mobilnymi oraz zaprezentował podstawowe moduły robota. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali o kategoriach robotów i  zadaniach jakie należy rozwiązać podczas sterowania robotem  ze szczególnym wskazaniem na działanie metod sztucznej inteligencji. Trzeci moduł spotkania odbył się w Laboratorium GlobalLogic Automotive LAB, które umożliwia studentom zdobywać praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu sprzętu i oprogramowania klasy Automotive IT. Dr inż. Krzysztof Makles dokonał prezentacji stanowisk, omówił ich zastosowanie dydaktyczne oraz wskazał na działania badawczo-rozwojowe.

Wizyta na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie była ogromnym doświadczeniem dla uczniów klasy IA. Zdecydowanie jest to kierunek studiów, który należy rozważyć przy wyborze dalszej drogi kształcenia, zgodnej z zainteresowaniami i potrzebami rynku pracy.

K.D.