Muzycznie, artystycznie, historycznie…

 

Muzycznie, artystycznie, historycznie…Tak można określić edukacyjny i wiosenny wyjazd klas IIb i IIc w miniony piątek 22 marca 2019 r. do Szczecina. Najważniejszym punktem programu była wizyta w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Imponujący budynek, zwany lodowym zamkiem, zamieniający się w nocy w biały lampion, robi wrażenie. Po zakamarkach filharmonii oprowadziła, z właściwym sobie urokiem, absolwentka naszego liceum – Hania Wilińska, okraszając opowieść ciekawostkami. Dla melomanów emocjonującym przeżyciem był udział w próbie generalnej koncertu symfonicznego Waarts gra Prokofiewa, która odbywała się w tzw. złotej sali. Utalentowany skrzypek i międzynarodowa orkiestra przenieśli w zupełnie inne rejony wrażliwości, także tych, którzy w muzyce klasycznej nie gustują. Po wrażeniach muzycznych humaniści, pozostając w artystycznym nastroju, zapoznali się z ofertą edukacyjną Akademii Sztuki. Biolodzy i chemicy edukowali się historycznie w Muzeum Narodowym Centrum Dialogu Przełomy. Wiosna, muzyka, sztuka….  taki sposób na edukację i na integrację przynosi bezdyskusyjne korzyści.

I.K.