Połowinki 2017

24 listopada 2017 odbyła się niezwykle integracyjna, muzyczna uroczystość dla drugoklasistów naszego liceum – Połowinki 2017. Uczniowie w piątkowy wieczór zebrali się w szkole, by świętować półmetek licealnej kariery. Błysk fleszy i niesamowitych strojów, nadawał niesamowity charakter tej uroczystości. Wszyscy wyglądali niesamowicie i tak też się bawili. Aż do północy światła rozświetlały parkiet, a wszyscy porozumiewali się językiem muzyki. To wydarzenie na pewno zapadnie na długo w pamięci i napełni motywacją do dalszego działania w murach naszej szkoły.

Przemysław Rogin

Bezpieczeństwo w sieci

W ramach projektu Cyfrowobezpieczni, w którym szkoła bierze udział prosimy rodziców, uczniów i nauczycieli o wypełnienie ankiet.

Im więcej osób weźmie udział w badaniach, tym lepiej.

Linki do ankiet:

Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele.

Badanie jest w pełni anonimowe i ma charakter ogólnopolski. Wypełniający ankietę nie są identyfikowani ani na poziomie konkretnej osoby ani nawet na poziomie szkoły - będziemy w ankiecie prosić wyłącznie o określenie województwa. Celem badania jest określenie poziomu wiedzy i świadomości związanych z zagrożeniami dla uczniów w świecie cyfrowym na skalę całego kraju. 

 

Śpiewająco o patriotyzmie

Listopad to czas wspomnień i refleksji, także tych ojczyźnianych.

W sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury, 7 listopada 2017 roku, odbył się, już po raz trzeci, Regionalny Konkurs Pieśni Patriotycznych Polskie Drogi przeznaczony dla wszystkich kategorii wiekowych.

  II Liceum Ogólnokształcące reprezentowały śpiewająco dwie Wiktorie, utalentowane wokalistki. Profesjonalne jury po kilkugodzinnym przesłuchaniu wyłoniło zwycięzców. Wiktoria Pawłowska – uczennica klasy Ic wykonująca utwór z repertuaru Anity Lipnickiej A jeśli nie wrócę i Wiktoria Bucoń z klasy IIIc prezentująca Kolędę warszawską z muzyką Zbigniewa Preisnera – zdobyły drugie miejsce.

Cieszy bardzo fakt, że wśród propozycji repertuarowych pojawiają się różnorodne, także nowe teksty i nowe interpretacje, będące komentarzem do historii współczesnego, młodego pokolenia.

Gratulujemy tego zaszczytnego wyróżnienia i czekamy na kolejne śpiewające sukcesy.

IK

List gratulacyjny dla Izabeli Koladyńskiej

Materiał pochodzi ze strony: nowogard.pl

Życzenia i list gratulacyjny zostały złożone na ręce Pani Izabeli Koladyńskiej, która 16 października 2017 roku została wyróżniona tytułem honorowego Profesora Oświaty.

Z tej właśnie okazji, dnia 13 listopada br., w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie odbyło się uroczyste spotkanie, w którym poza Panią Profesor udział wziął także dyrektor II LO w Nowogardzie Leszek Becela, burmistrz Robert Czapla, zastępca burmistrza Krzysztof Kolibski oraz sekretarz Gminy Nowogard Agnieszka Biegańska – Sawicka.

List gratulacyjny w imieniu mieszkańców gminy wraz z bukietem kwiatów wręczył burmistrz Nowogardu. Podkreślił on przy tym, że tytuł, jaki otrzymała Pani Koladyńska, jest w pełni uzasadniony, a jej wielkie sukcesy są możliwe dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu i ogromnej pasji do swojego zawodu. <cały artykuł>