Zakończenie klas 3 - 2018

 

W Miasteczku Cud

 

Pani ma bardzo ładne czerwone usta, ale zdaje mi się, że są troszeczkę pomalowane…. - słowa z wiersza Colloquium niedzielne na ulicy stały się motywem przewodnim spektaklu poetyckiego przygotowanego na dzień otwarty szkoły. Tekstami m.in.: Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Zbigniewa Herberta, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej rozmawiali: Jakub Kazuba, Wiktoria Pawłowska, Paulina Skubała, Maria Korszeń, Adrianna Kukiełka. W Miasteczku Cud spotkali się także: Agata Chlebicka, Łucja Uhura, Weronika Gargulińska, Nikola Paszkiewicz. Zainteresowanie gimnazjalistów odwiedzających szkołę przerosło oczekiwania występujących, którzy powtórzyli występ aż pięć razy. I jeszcze długo po zasłonięciu kurtyny rozbrzmiewały słowa: …nie mów do mnie w romantycznej walucie, ty bardziej praktycznie do mnie mów

IK

Dzień Otwarty w II LO - 2018

Sukces jest wynikiem właściwej decyzji

 

We wtorek, 24 kwietnia 2018, uczniowie II LO otworzyli drzwi dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych i ich opiekunów. Ci, którzy do nas przybyli, mogli zapoznać się z nami, naszymi nauczycielami oraz poczuć atmosferę naszej szkoły.  Szczegółowo przedstawiliśmy proponowane profile klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019: medialno-prawny, przyrodniczo-medyczny i matematyczno-politechniczny, oraz ich przyszłych wychowawców.  Uczniowie mogli wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich na ten wyjątkowy dzień. Każdy zwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Na stoisku Cisco Networking Academy  uczniowie II LO wyjaśniali zawiłości sieci komputerowych. Wielu urzekła inscenizacja teatralna „Miasteczko cud, odsłona druga” przygotowana przez naszych młodych aktorów. Odważni spróbowali swych sił w grze historycznej i Chłopskiej Szkole Biznesu. Zainteresowani językami obcymi dowiedzieli się o wymianach uczniowskich prowadzonych ze szkołą w Heide oraz o międzyoddziałowym nauczaniu języków obcych w naszej szkole. Ci, którzy woleli sprawdzić swoje umiejętności fizyczne udali się na halę sportową i do strzelnicy, a ci którzy woleli jedynie ruszyć głową wzięli udział w quizach i konkursach tematycznych. Z przyjemnością też wszyscy wysłuchaliśmy utworów muzycznych przygotowanych przez uczniów specjalnie na tę okoliczność.

Tego dnia, zostały również ogłoszone wyniki konkursów Pitagoras oraz English is Simple, które odbyły się 27 marca 2018. Laureaci tych konkursów mają zapewnione miejsce w naszej szkole poza procedurą rekrutacyjną, a finaliści otrzymują dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym.

Pitagoras:

Laureaci:

 1. Oślizło Malwina, Gimnazjum nr 2 w ZSO w Nowogardzie
 2. Jędrzej Pokorski, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Nowogardzie
 3. Wąsik Filip, Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego z Oddziałami Gimnazjalnymi w Osinie

Finaliści:

 1. Aleksandra Kulinicz, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Nowogardzie
 2. Witkowska Klaudia, Gimnazjum nr 2 w ZSO w Nowogardzie
 3. Paweł Sikora, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Nowogardzie
 4. Julia Burzyńska, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II z Oddziałami Gimnazjalnymi w Nowogardzie
 5. Mateusz Rączka, Gimnazjum nr 2 w ZSO w Nowogardzie
 6. Paula Kolibska, Gimnazjum nr 2 w ZSO w Nowogardzie

 

English is Simple:

Laureaci:

 1. Grzejszczak Krzysztof, Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Golczewie
 2. Kucal Hanna, Gimnazjum nr 2 w ZSO w Nowogardzie
 3. Marciniak Martyna, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Nowogardzie

Finaliści:

 1. Gorczyca Laura, Gimnazjum nr 2 w ZSO w Nowogardzie
 2. Rączka Mateusz, Gimnazjum nr 2 w ZSO w Nowogardzie
 3. Dęga Dominik, Gimnazjum nr 2 w ZSO w Nowogardzie

Gimnazjaliści opuszczali mury naszej szkoły z uśmiechami na twarzach, jednocześnie zapewniając nas, że ponownie zobaczymy się 1 września. Nam pozostaje jedynie odpowiedzieć, …do miłego! W końcu każdy chce odnieść sukces, a naszym zamiarem było jedynie ułatwić Wam podjęcie właściwej decyzji.

K.D., J.G., A.S.

Konkurs z książką w tle

 

Czytanie sztuką jest…Wiedzą o tym uczestnicy Powiatowego Konkursu na Najlepszą Recenzję Książki oraz Artystyczne Czytanie Prozy zorganizowanego, już kolejny raz, przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie. Zadaniem uczestników w pierwszym etapie było napisanie recenzji dowolnej książki należącej do literatury pięknej. Następnie autorzy prac zostali zaproszeni do udziału w II etapie konkursu, który odbył się 5 kwietnia 2018 roku i polegał na artystycznym odczytaniu fragmentu recenzowanej książki. Wśród uczestników turnieju znaleźli się uczniowie tylko dwóch szkół nowogardzkich. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy I c: Adrianna Kukiełka, która zaprezentowała prozę Jandy Nelson Oddam ci słońce i to ona okazała się zwyciężczynią konkursu, Weronika Gargulińska – recenzująca utwór Nicoli Yoon Ponad wszystko, zajmując czwarte miejsce oraz Łucja Uhura, która zapraszała do poszukiwania papierowego miasta, prezentując książkę Johna Greena i zdobywając drugie miejsce.

Jeśli czytanie jest pasją, staje się też sztuką. Podobnie jak pisanie. Cenić należy tych, którzy o piękno słowa dbają, dzielą się tym pięknem z innymi, nie wstydząc się widoku z książką w tle.

 I.K