Próbna matura

 

Od 9 do 12 stycznia 2017 w naszym liceum podobnie jak w wielu innych odbyła się próbna matura.

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

13 grudnia 2016 uczniowie klasy IIc IILO w Nowogardzie mieli okazję wziąć udział w zajęciach projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Ekipa ANP zorganizowała "zabawę w rząd", w którą uczniowie bardzo się wczuli. "Partie uczniowskie" usilnie próbowały utworzyć rząd, przekupić media i zbilansować budżet. Na koniec zajęć, wszyscy razem urządzili burzę mózgów, w której próbowali zdecydować, o kim przygotować I część projektu pt. "Nowoczesny patriota w mojej okolicy".

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

20 grudnia w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się Gala Wręczenia Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Tegoroczną stypendystką z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie została uczennica Julia Drobińska. Dyplom wręczali: Wojewoda Zachodniopomorski – Krzysztof Kozłowski i Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska - Kulesza

Szlachetna paczka

„Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.”

Mikołaj Gogol

 

 Kolejny raz pokazaliśmy, że świat jest piękniejszy, gdy umiemy dostrzegać drugiego człowieka i bezinteresownie nieść pomoc. Wystarczyła jedna chwila aby wszyscy w szkole obrali jeden punkt widzenia. Podwinęliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy. Można powiedzieć w jedności siła. Gimnazjum i Liceum wspólnie przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”.

Chcąc spełnić najskrytsze ale jak przyziemne marzenia wybranej przez nas rodziny podjęliśmy różne kroki. Zorganizowaliśmy zbiórkę żywności, ubrań oraz środków czystości. Podobnie jak rok temu i tym razem odbyły się charytatywne mecze piłki nożnej chłopców. Liczyła się dobra zabawa i pomoc potrzebującej rodzinie. Za zebrane fundusze mogliśmy zakupić najpotrzebniejsze rzeczy i drobne upominki dla całej rodziny.

Ważny był dla nas każdy gest, dar i osoba, która zaangażowała się w akcję. Okazana wrażliwość i życzliwość daje nadzieje , że życie znowu nabiera jasnych barw.

 

Dziękujemy wszystkim za okazane serce, a w szczególności dziękujemy
Samorządom Uczniowskim Gimnazjum i Liceum.
      

 

Opiekunowie

I.Pędziwiatr, M. Dobrowolski

Podkategorie