Zobaczyć – zbadać - zmierzyć, czyli warsztaty nad Sąpólną

30 maja uczniowie klasy 2b uczestniczyli w terenowej lekcji geografii. Celem naszych warsztatów było dokonanie pomiarów niezbędnych do obliczenia wielkości przepływu, płynącej w pobliżu Nowogardu, rzeki Sąpólnej oraz wykonanie przekroju poprzecznego jej koryta.

Chociaż był to wyjątkowo ciepły dzień, bezpośrednia obserwacja rzeki okazała się przyjemnym i ciekawym sposobem na sprawdzenie w praktyce wiedzy zdobytej wcześniej w szkole.

Emilia Wierzbicka

Siatkarki w nowej odsłonie

 

Drużyna piłki siatkowej dziewcząt zaprezentowała na apelu szkolnym  nowe stroje siatkarskie. Dziewczyny, dzięki swojemu zaangażowaniu i przedsiębiorczości, pozyskały część funduszy na zakup dwóch kompletów strojów sportowych. Podczas zorganizowanego kiermaszu, sprzedając własnoręcznie upieczone słodkości, zebrały aż 900zł. Pozostałą kwotę dofinansowała Rada Rodziców oraz sponsorzy, którym gorąco dziękujemy.

J.Dzikowska

Turniej Chłopska Szkoła Biznesu - IV edycja

11 maja 2018 roku odbyła się IV edycja Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu o Puchar Starosty Goleniowskiego. Głównym organizatorem turnieju jest Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego.

Chłopska Szkoła Biznesu to symulacyjno-planszowa gra ekonomiczna. Dzięki różnorodności możliwych do poruszenia zagadnień (np. z zakresu ekonomii, historii czy wiedzy o społeczeństwie) gra może stanowi atrakcyjne narzędzie pracy dla pedagogów, a tym samym alternatywę dla tradycyjnych metod nauczania przedsiębiorczości. To interdyscyplinarne narzędzie edukacyjne pomaga zrozumieć współczesne zjawiska gospodarcze, rozwija kompetencje społeczne i uczy postawy przedsiębiorczej.

W turnieju wzięli udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu goleniowskiego.

W IV edycji turnieju laureatami trzeciego miejsca są z II Liceum Ogólnokształcącego:

Maja Kowalska i Julia Piwowarczyk klasa Ib

wyróżnienie otrzymali:

  1. Jakub Zubek i Filip Olejnik klasa IIb
  2. Michał Buriak i Konrad Laskowski klasa IIa
  3. Aurelia Czaja i Hanna Gargulińska Ib

Nagrodą dla laureatów jest kilkudniowa wycieczka w czerwcu  2018 r.  do Gdańska.

Ponadto tytuł finalisty turnieju otrzymali:

  1. Jakub Heland i Kornel Pękala
  2. Wiktoria Bańkowska i Marta Marciniak
  3. Hanna Grybowska i Julia Kondratowicz
  4. Hanna Gargulińska i Maria Korszeń
  5. Wiktoria Górska i Casandra Singer

J. Grygowska

 

Szprotki, Wieloryby i ….Miłość

 

Słoneczny majowy weekend upłynął dla niektórych uczniów naszego liceum pod znakiem pięknego słowa i trzech kardynalnych cnót. Spotkania ze Sztuką Słowa Wiara – NadziejaMiłość to konkurs recytatorski, który odbywał się w dniach 18 – 20 maja 2018 roku w Szczecińskim Inkubatorze Kultury i w Akademii Sztuki w Szczecinie. Otwarty charakter spotkania sprawia, że w konkursowe szranki stają recytatorzy z całego kraju i z różnym recytatorskim doświadczeniem. Kategoria Szprotek to nowicjusze na polu recytacji, zaś Wieloryby to osoby mające recytatorskie doświadczenie i sukcesy na skalę ogólnopolską. Sama przynależność do tej kategorii jest już dużym wyróżnieniem. Prezentacje oceniane są przez specjalistów zajmujących się teatrem, słowem, kulturą języka i świadomością sceniczną. Nasi reprezentanci pięknie zaprezentowali się na konkursie, zdobywając kolejne laury. W kategorii Szprotek wyróżnienie zdobyła Maria Korszeń (kl. Ic), do kategorii Wielorybów zakwalifikowano Jakuba Kazubę (kl. IIa) i Wiktorię Pawłowską (kl. Ic), która również została wyróżniona. Trzecią nagrodę w konkursie zdobył Wieloryb – absolwent naszego liceum Michał Andrysiak.

XIV Spotkania ze Sztuką Słowa to około 25 godzin słuchania i mówienia pięknej literatury. I niezmierzalny czas literacko-teatralno-kulturowego wychowania.

I.K.