Perspektywy 2019 - Ranking Liceów

W tegorocznych notowaniach Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących miesięcznika Perspektywy nasze Liceum zajęło 21 miejsce w województwie zachodniopomorskim. (Perspektywy - ranking wojewódzki).

Uzyskaliśmy znak jakości "BRĄZOWA SZKOŁA 2019"


Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących miesięcznika Perspektywy
uwzględniający wyniki matur i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

Rok

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

Miejsce II LO w województwie
zachodniopomorskim:

28

20

16

19

14

17

18

19

21

Miejsce II LO w rankingu
ogólnopolskim:

400+

366

386

494

352

500+

500+

500+

500+

 

 

Świąteczna Zbiórka Żywności

Od 30 listopada do 1 grudnia w całej Polsce, w ponad 3 tysiącach sklepów w 600 miejscowościach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana od ponad 20 lat przez Banki Żywności. Tegoroczną akcję pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” wsparło ponad 55 tysięcy wolontariuszy. Wśród nich znaleźli się także uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, z Gimnazjum nr 2: Renata Posak, Oliwia Tomala, Martyna Grenda, Aleksandra Żurek, Natalia Tomaszycka, Wiktoria Woźniak, Żaneta Mikulska i Wiktoria Milniczuk, natomiast z II Liceum Ogólnokształcącego: Julia Kubowicz, Wiktoria Gławenda, Szymon Koko, Michał Teodorczyk, Wiktoria Hell, Gabriela Igras, Kaja Kowalska i Amelia Wojciechowska.

Organizacja przypomina, że choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy. Każdy produkt podarowany w trakcie zbiórki miał znaczenie.

Banki Żywności zachęcały by robiąc zakupy dla siebie przy okazji dołożyć do zbiórkowych koszy choćby jeden produkt z myślą o innych. Najbardziej pożądane były te z długimi terminami przydatności, jak np.  mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie, słodycze. Banki Żywności zadbają by wszystkie produkty ze Świątecznej Zbiórki Żywności trafiły do potrzebujących jeszcze przed świętami.

Katarzyna Wasyluk

Konkurs na "Logo.. "

Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu na logo Kawiarni pod Białą Różą został Tomasz Wojciechowski z klasy IIa.

Spośród zgłoszonych prac, to właśnie ten projekt najpełniej oddaje charakter miejsca, które na stałe wpisało się w krajobraz szkoły. Tomkowi gratulujemy, a Was zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarni przy okazji kolejnych poetyckich spotkań.

Organizatorzy

Porozumienie o współpracy z wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego

 

17 grudnia 2018 r. w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się spotkanie Pana Dyrektora Leszka Beceli z dziekanem Wydziału dr hab. prof. US Zbigniewem Kuniewiczem. Podczas spotkania zostało podpisane porozumienie pomiędzy II Liceum Ogólnokształcącym w Nowogardzie, a Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W myśl tego porozumienia II Liceum Ogólnokształcące zostało objęte patronatem naukowo – dydaktycznym przez Wydział Prawa i Administracji US. Celem patronatu jest sprawowanie przez Wydział opieki naukowo – dydaktycznej w zakresie podejmowania oraz promowania inicjatyw związanych z szeroko rozumianą kulturą i edukacją prawniczą oraz administracyjną. W ramach patronatu uczniowie klas o profilu medialno – prawnym będą mieli możliwość uczestniczenia w organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji wykładach, pokazach lekcyjnych oraz warsztatach tematycznych.

A.S.