Ze sportu

Nasi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęli zmagania w rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2018/2019. 04.10.2018r odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w Goleniowie. Drużyna chłopców naszego liceum zajęła 2 miejsce. Zespół wystąpił w składzie: 

  • Michał Teodorczyk 
  • Michał Jutkiewicz 
  • Jonatan Kasperczak 
  • Szymon Koko 
  • Karol Płaczek 
  • Julian Buff 
  • Jakub Gwiazdowski 
  • Dominik Dęga 
  • Miłosz Żabecki 
  • Jakub Białczak

 


 

Z imprez lekkoatletycznych warto nadmienić, że 07.10.2018r odbył się V Nowogardzki Bieg Uliczny Toyota Kozłowski. 

I miejsce w biegu na 1500 m zajął uczeń naszej szkoły Michał Teodorczyk w kategorii rocznik 2002/2003/2004/2005

 


15.10.2018r w Goleniowie odbył  się Finał Powiatowy Szkół Średnich chłopców w piłce nożnej. Wyniki naszego zespołu : 

ZSP w Nowogardzie – ZSO II LO w Nowogardzie 3:3 

ZSO II LO w Nowogardzie – ZSO I w Nowogardzie 1:0 

ZSO II LO w Nowogardzie – ZS nr 1 w Goleniowie 2:3 

Nasz zespół zajął III miejsce

Zespół wystąpił w składzie: 

 1. Kornel  Pękala
 2. Karol Płaczek 
 3. Filip Olejnik 
 4. Dominik Żyła 
 5. Tomasz Lisowski 
 6. Jakub Gwiazdowski 
 7. Michał Jutkiewicz 
 8. Jakub Łokaj 
 9. Mateusz Rączka 
 10. Jakub Kazuba 
 11. Przemysław Rogojsza 
 12. Michał Teodorczyk 
 13. Dawid Kielar

 

J. Jackowski     

Biegiem po sukces

Na początku października reprezentacja naszej szkoły, zarówno dziewcząt, jak i chłopców, wywalczyła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Goleniowskiego w sztafetowych biegach przełajowych.


7 października odbył się Jubileuszowy V Nowogardzki Bieg Uliczny. Młodzież szkolna rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie zmagania z innymi uczestnikami biegu na dystansie 1500m zakończyli ogromnym sukcesem. I miejsce wśród dziewcząt wywalczyła Natalia Luberadzka z klasy IIIc gimnazjum a wśród chłopców najwyższe miejsce na podium zajął Michał Teodorczyk, uczeń Klasy IA liceum.

J.D

Lekcja w terenie - 2018

W dniach 1-6 października klasy 2A i 3A wraz z opiekunami (pp. Sz.Grygowskim i L.Becelą) spędziły w Tatrach Zachodnich. W Zakopanem wybraliśmy się do Muzeum Tatrzańskiego, gdzie bliżej mogliśmy przyjrzeć się kulturze górali podhalańskich oraz poznaliśmy ciekawostki na temat bioróżnorodności i budowy geologicznej panującej w Tatrach. Następnie z przewodnikiem tatrzańskim udaliśmy się do wsi Kiry gdzie zaczęła się nasza przygoda w górach. Przemarsz po Dolinie Kościeliskiej z ciężkimi plecakami minął nam bardzo szybko, ponieważ każdy rozglądał się po krajobrazach, które nas otaczały. Po dotarciu do schroniska „Na Polanie Ornaczańskiej” w pośpiechu wzięliśmy latarki i udaliśmy się na zwiedzanie Jaskini Mylnej. Kolejnego poranka udaliśmy się w stronę grzbietu Ornak. Na Przełęczy Iwaniackiej było wystarczająco dużo śniegu abyśmy mogli ulepić bałwana. Zbyt silny wiatr nie pozwolił nam wejść na szczyt. Udaliśmy się więc w Dolinę Chochołowską i okrążając Kominiarski Wierch wróciliśmy do bazy. W drodze powrotnej mieliśmy okazję zobaczyć niedźwiedzia, który wybrał się na spacer po swoich włościach. Następnego dnia wyruszyliśmy na Czerwone Wierchy. W czasie wchodzenia na szczyt musieliśmy walczyć z dużą ilością śniegu, która zakryła nasz szlak. Pod szczytem Ciemniaka zawróciliśmy do Doliny Tomanowej a następnie zwiedziliśmy krasowy Wąwóz Kraków i Jaskinię Smocza Jama. Ostatni dzień rozpoczęliśmy obserwując piękny wschód Słońca nad Smreczyńskim Stawem.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy cmentarz zasłużonych na "Pęksowym Brzyzku” w Zakopanem.

 

Wyjazd zapewnił nam nowe znajomości, niezapomniane chwile, czas integracji, którego nie zapomnimy. Tegoroczni maturzyści otrzymali również bardzo wiele informacji, które będą mogli wykorzystać w majowym egzaminie dojrzałości.

Letnie remonty

Materiał pochodzi ze strony nowogard.pl

Wymiana okien na stołówce oraz drzwi wejścia głównego to jeden z etapów realizacji poprawy infrastruktury w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nowogardzie.

W odbiorze uczestniczył burmistrz Rober Czapla, dyrektor Szkoły Leszek Becela oraz kierownik referatu inwestycji i remontów Rita Mazurczak. Wymieniono 8 okien z PCV m.in. w: stołówce, zapleczu kuchennym, pomieszczeniu biurowym i szatni przy sali gimnastycznej. Wymieniona została również stara konstrukcja aluminiowa wejścia głównego na  nową.

Wykonawcą była firma P.H. ARNO Sp. z.o.o. a całość inwestycji wyniosła 34.817,61 zł. Podczas odbioru dyrektor przedstawił również prośbę o zabezpieczenie w budżecie na rok 2019 pieniędzy na niezbędne remonty sal lekcyjnych, w których należy wymienić podłogi oraz odświeżyć ściany.