Zajęcia na US

13 lutego uczniowie klasy II A odwiedzili Wydział Matematyczno-Fizyczny na Uniwersytecie Szczecińskim. Tematem pierwszego wykładu był "Wszechświat", w trakcie którego dr Adam Balcerzak przybliżył uczniom takie zagadnienia jak: prawo Hubble'a, odległość jasnościową, równanie ewolucji wszechświata, prawo powszechnego ciążenia Newtona, ogólną teorię względności oraz alternatywne teorie grawitacji.  Drugi wykład pt. "Teoria kodowania - kody Hamminga" wygłosił dr Lucjan Szymaszkiewicz. Najbardziej jednak podobały nam się warsztaty z zakresu optyki okularowej, które przerowadził dr Mateusz Paczwa. Dużym zaskoczeniem dla nas był fakt, że na Wydziale Matematyczno - Fizycznym oprócz Matematyki i Fizyki można również studiować Optykę Okularową.

 Maja Stelmaszak

NOC INFORMATYKÓW w ZSO Nowogard

W środę 31 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyło się spotkanie z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum nr 2. Spotkanie to składało się z trzech bloków tematycznych.

Blok 1: Zadania praktyczne w ramach działania Lokalnej Akademii Sieci CISCO. Uczniowie wykonywali ćwiczenia na fizycznych urządzeniach. Celem tych ćwiczeń było utrwalenie wiadomości dotyczących adresowania i podstawowej konfiguracji przełączników i routerów.

Blok 2: Zadania praktyczne w ramach działania Szkolnego Klubu Krótkofalarskiego SP1KMK. Uczniowie przeprowadzali łączności radiowe. Celem tych ćwiczeń było przekazanie wiedzy nowym adeptom krótkofalarstwa dotyczącej pracy z radiostacją.

Trzecim blokiem był turniej gier komputerowych: TRACK MANIA i Quake III Arena.

Najlepszy wynik w części praktycznej z sieci komputerowych osiągnął Mateusz Gnych, uczeń klasy III Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie. Uzyskał maksymalną liczbę punktów.

Spotkanie z młodzieżą zorganizował i poprowadził instruktor Lokalnej Akademii Sieci CISCO w ZSO Nowogard p. Szymon Grygowski

Z niemieckim w drogę!

"Erlebnissreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę!" to projekt realizowany przez Goethe - Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett. W ramach tego projektu ogłoszono konkurs, w którym nagrodzono 80 najlepszych prac konkursowych. Nagrodą była możliwość otrzymania dla szkoły pakietu z grami językowymi, grafikami, plakatami i innymi materiałami dydaktycznymi. Wszystko połączone było tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku.

Zadanie konkursowe było bardzo trudne. Każda grupa miała za zadanie nakręcić jednominutowy film, dlaczego warto jest się uczyć języka niemieckiego. Dziewczyny z II LO w Nowogardzie ekspresowo nakręciły filmik i .... wygrały!

Gratulujemy Marcie Buriak, Ewie Dudzińskiej, Wiktorii Jurgielaniec, Julii Szyszce oraz Sarze Cesarskiej. 

M.Stelmaszak

Wykłady na Wydziale Ekonomicznym ZUT

23.01 (środa) uczniowie klasy II A wzięli udział w dwóch wykładach na Wydziale Ekonomicznym ZUT-u pt. "Marketing w działalności gospodarczej" oraz "CSR jako narzędzie komunikacji marketingowej". Wykłady dr Rafała Mazura oraz dr Arkadiusza Malkowskiego uzupełnił dr Maciej Oesterreich, który szczegółowo opowiedział nam o studiowaniu i rekrutacji na Wydziale Ekonomicznym.

M.Stelmaszak