Wykłady na Wydziale Ekonomicznym ZUT

23.01 (środa) uczniowie klasy II A wzięli udział w dwóch wykładach na Wydziale Ekonomicznym ZUT-u pt. "Marketing w działalności gospodarczej" oraz "CSR jako narzędzie komunikacji marketingowej". Wykłady dr Rafała Mazura oraz dr Arkadiusza Malkowskiego uzupełnił dr Maciej Oesterreich, który szczegółowo opowiedział nam o studiowaniu i rekrutacji na Wydziale Ekonomicznym.

M.Stelmaszak

Studniówka 2019

WOŚP

Zgodnie z zapowiedzią 13 stycznia 2019r odbył się 27 Finał WOŚP. W wyniku działań i starań naszej szkoły udało się  zebrać kwotę 930 zł. W związku z czym należą się ogromne podziękowania dyrekcji, wszystkim uczniom, pracownikom obsługi oraz nauczycielom. Rok w rok jako szkoła dajemy dowód naszego zaangażowania, wrażliwości i empatii. Umiejętność łączenia się wokół ważnego społecznie celu jest dużą wartością naszej społeczności uczniowskiej.

J.Jackowski

TAJEMNICE ŻYCIA

„Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”
Maria Skłodowska-Curie

 

11 stycznia 2019r. w Szczecinie odbyła się kolejna edycja jednego z największych w regionie wydarzeń edukacyjnych pod nazwą: „Noc Biologów 2019”, organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński. Klasa IIB wraz z nauczycielami, Elżbietą Baran i Markiem Dobrowolskim, postanowiła także wziąć udział w zajęciach, wybierając się na Wydział Biologii i przez jeden dzień poczuć się jak studenci. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich w Zakładzie Fizjologii samodzielne oznaczała grupy krwi układu ABO i Rh w krwi włośniczkowej za pomocą przeciwciał monoklonalnych. Druga uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w Zakładzie Mikrobiologii, gdzie obserwowała hodowle bakteryjne, samodzielnie wykonywała preparaty i obserwowała bakterie pod mikroskopem. Po krótkiej przerwie wszyscy udali się na wykład pt. „Śmiech to zdrowie”. Podczas wykładu młodzież dowiedziała się skąd się bierze śmiech i jak na nas działa oraz dlaczego „ha-ha” a nie „hi-hi”. Pobyt na uczelni zakończył się udziałem w warsztatach, podczas których zainteresowane biologią uczennice mogły wyizolować i zobaczyć własne DNA.

Całej klasie spodobała się piątkowa wycieczka, ponieważ jej uczestnicy mieli okazję zobaczyć na własne oczy to, czego uczą się w szkole jedynie ze zdjęć bądź rysunków. Zajęcia dostarczyły również przydatnych informacji, które z pewnością zostaną dobrze zapamiętane.

Radio Szczecin o "Nocy biologów".

E.B.