Wyniki matur 2018

To był w II LO piękny i radosny dzień.


W bieżącym roku wszyscy absolwenci klas trzecich  II Liceum Ogólnokształcącego przystąpili do egzaminu maturalnego.

Wszyscy egzamin zdali!

Na poniższych wykresach przedstawiamy wyniki z poszczególnych przedmiotów w porównaniu z okręgiem (województwa: lubuskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie), województwem i powiatem.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

„Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las…”

 

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Tego dnia wszystkim dopisywał humor -czuliśmy już wakacje. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan dyrektor Leszek Becela w kilku słowach podsumował miniony rok szkolny jednocześnie życzył wspaniałych wakacji a przede wszystkim bezpiecznych.

Podczas apelu włodarz naszej gminy wręczył na ręce dyrektora Leszka Beceli puchar dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących za zdobycie I miejsce w gminie w zawodach sportowych.

Pan dyrektor wraz z wychowawcami wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a także nagrody za udział w konkursach. Po części oficjalnej wszyscy udali się wraz z wychowawcami do swoich klas.

I.Pędziwiatr, M.Dobrowolski

Święto słowa w Ostrołęce

Zakończenie roku szkolnego to także czas zakończenia wszelkich działań artystycznych. Rok recytatorski zakończył się świętem słowa, które odbywa się corocznie w Ostrołęce i w którym mogą wziąć udział tylko najlepsi i najbieglejsi w tej pięknej sztuce. W dniach 13 – 16 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się 63. edycja finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W zmaganiach brało udział ok. 60 recytatorów wyłonionych w drodze eliminacji spośród blisko czterech tysięcy osób startujących w pierwszym etapie. Wśród szczęśliwców, laureatów eliminacji wojewódzkich, znalazł się uczeń II LO – Jakub Kazuba reprezentujący województwo zachodniopomorskie w kategorii młodzieżowej. Prezentacjom konkursowym towarzyszyły monodramy oraz warsztaty i wykłady prowadzone przez członków jury, wykładowców Akademii Teatralnej w Warszawie, teatrologów, aktorów. Spotkanie z najlepszymi recytatorami w kraju, artystyczne wrażenia, cenne zajęcia, kurpiowski klimat tańca i biesiady – to naprawdę prawdziwe artystyczne święto, a dla Jakuba wielkie wyróżnienie.  Gratulujemy!

I.K.

Wszystkie drogi prowadzą do RZYMU

 

„Rzym jest miastem, w którym każdy człowiek znajduje swój drugi dom, drugą ojczyznę, ojczyznę ducha.” Te słowa przypisuje się poetom angielskim, którzy w okresie romantyzmu dość często odwiedzali Wieczne Miasto, szukając w nim natchnienia i śladów tajemniczej przeszłości.

Od 10 do 13 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących przebywali w Rzymie. Przez cztery dni grupa poznawała historię Wiecznego Miasta. Intensywne zwiedzanie było poprzeplatane odpoczynkiem, włoską pizzą, makaronem, lodami oraz plażowaniem nad Morzem Tyrreńskim. Wszyscy zażyli kąpieli słonecznych i zaaplikowana im została dawka wiedzy, która ich wzbogaciła. Do domu wrócili bogatsi o nowe doświadczenia. Cytując uczestników: Rzym zrobił na nas olbrzymie wrażenie…weszliśmy do Muzeów Watykańskich, gdzie przechodząc przez kolejne pomieszczenia dotarliśmy w końcu do wspaniałej Kaplicy Sykstyńskiej. Robi ogromne wrażenie! Po wizycie w miejscu, gdzie odbywa się konklawe ruszyliśmy na zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra. Schodziliśmy po słynnych Hiszpańskich schodach do Barcaccia Fountain. I długo oczekiwana Fontanna di Trevi, do której wszyscy wrzuciliśmy pieniążka … aby wrócić do Romy… Wspaniały Pan Maciek z „Viaggi”,  który wszystko wiedział np. gdzie jest kawiarnia z prawdziwymi włoskimi lodami  w 150 smakach, dokładnie wiemy już co to znaczy ruch jak w Rzymie…  Mimo że nie każdemu chciało się wracać do Polski, wszyscy z wielką radością powitaliśmy naszych bliskich. Wyjazd do Rzymu będziemy wspominać jeszcze przez długi czas. Dziękujemy. Grazie!!!

Uczestnicy