Proza i poezja obcojęzyczna artystycznie

 18 marca 2019 dwie uczennice naszej szkoły, Weronika Lalik (kl. IB) oraz Wiktoria Pawłowska (kl. IIC) podjęły się artystycznej prezentacji anglojęzycznych tekstów. Dziewczęta wzięły udział w XV edycji powiatowego konkursu Artystycznego Czytania Poezji i Prozy Obcojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie. Podjęte wyzwanie nie było łatwe. W konkursie wzięło udział wielu uczestników, a poziom był bardzo wysoki. Weronika i Wiktoria przyłożyły się do zadania rzetelnie i godnie reprezentowały naszą szkołę. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

K.D.

Dzień liczby Pi

14 marca (3.14) tradycyjnie świętowaliśmy w naszej szkole „Dzień liczby π”.

Program obchodów był bardzo bogaty. Uczniowie wzięli udział w wykładach pt. „Historyczna Liczba oraz „Świat Liczby w Informatyce”.

Jak co roku, odbył się również konkurs „Recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby”, w którym pierwsze miejsce zdobył Kacper Porada (III D Gim) – 288 cyfr; drugie miejsce – Wiktoria Woźniak (III E Gim) – 102 cyfry; trzecie miejsce – Roksana Sulima (III A Gim)- 90 cyfr.

Przygotowano również zagadki związane z liczbą  „Bądź jak detektyw” oraz prezentacje i piosenki związane z liczbą  na forum. Dla łasuchów były okrągłe ciasta i muffinki z ciekawostkami o liczbie  oraz możliwość zaprezentowania swojej kreatywności w tworzeniu jak największej liczby wyrazów z „pi”. Dla osób, które znalazły swoją datę urodzenia w rozwinięciu dziesiętnym liczby  czekała słodka niespodzianka.

Program tegorocznych obchodów uświetnił pokaz klas drugich. Trzynastu ochotników najpierw ułożyło ze swoich ciał symbol π ≈ 3,14, a następnie 52 uczniów zaprezentowało ślimak liczbowy z rozwinięciem liczby.

Magdalena  Motała, Justyna Majcherczak, Maja Stelmaszak

Międzynarodowe TARGI TURYSTYCZNE ITB Berlin

 
  9 marca (sobota) uczniowie II LO i Gimnazjum Nr 2 wraz z opiekunami: Leszkiem Becelą, Markiem Dobrowolskim, Emilią Wierzbicką oraz Mają Stelmaszak wzięli udział w największych targach turystycznych na świecie.
Jak co roku w Berlinie było tego dnia ponad 10.000 wystawców ze 180 krajów. Wystawy były podzielone według kontynentów. Uczestnicy mogli wziąć udział w licznych pokazach, warsztatach i degustacjach przygotowanych przez poszczególne kraje.

Oprócz udziału na ITB zwiedziliśmy także panoramicznie Belin. Widzieliśmy m.in. Kościół Pamięci, Kolumnę Zwycięstwa, Plac Poczdamski, Reichstag, Bramę Brandenburską oraz aleję Unter der Linden,   

Wyjazd zdecydowanie poszerzył naszą wiedzę geograficzną i kulturoznawczą. Mogliśmy wykorzystać także w praktyce znajomość języków obcych, których uczymy się w szkole i które będziemy zdawać na egzaminie gimnazjalnym i maturalnym.

 Maja Stelmaszak

 

Przyjaciele dla Kacpra - koncert w NDK

 

W piątek 22 lutego, odbył się wyjątkowy koncert NDK i Przyjaciele dla Kacpra. Już po raz piąty mieszkańcy Nowogardu pokazali, że mogą i przede wszystkim potrafią pomagać w mistrzowskim stylu. Na sali widowiskowej zasiadł komplet, a na scenie wystąpiło ponad 150 artystów!  Koncert poprowadzili: dyrektor NDKu Aneta Drążewska oraz Pastor Cezary Komisarz. Gorące rytmy latino, które były tematem przewodnim nie pozwoliły nikomu bezczynnie siedzieć, co sprawiło, że koncert zamienił się w jedno wielkie serce bijące dla największej gwiazdy piątkowej nocy, czyli Kacpra. Na samej licytacji zebraliśmy 8.070 zł, a łączna zebrana kwota to aż 25.595.87 zł!

(ze strony Nowogardzkiego Domu Kultury)