Projekt - Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

9 stycznia 2017 roku, grupa uczniów z  IILO w Nowogardzie udostępniła światu pierwszą z trzech część projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, która w postaci krótkiego filmu prezentuje osobę Daniela Jacewicza, którego to uczniowie uznali za ciekawą osobistość i Nowoczesnego Patriotę. W skład ekipy, która najbardziej przyłożyła się do tej części projektu, przez nagranie, montaż i organizację spotkań z panem Danielem, wchodzą: Amanda Puszcz, Iga Bajkowska, Paulina Wierzbicka oraz Eryk Kociuban. Film dostępny jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=qr4wCOEkTuU, zachęcamy do jego obejrzenia!

Próbna matura

 

Od 9 do 12 stycznia 2017 w naszym liceum podobnie jak w wielu innych odbyła się próbna matura.

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

13 grudnia 2016 uczniowie klasy IIc IILO w Nowogardzie mieli okazję wziąć udział w zajęciach projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Ekipa ANP zorganizowała "zabawę w rząd", w którą uczniowie bardzo się wczuli. "Partie uczniowskie" usilnie próbowały utworzyć rząd, przekupić media i zbilansować budżet. Na koniec zajęć, wszyscy razem urządzili burzę mózgów, w której próbowali zdecydować, o kim przygotować I część projektu pt. "Nowoczesny patriota w mojej okolicy".

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

20 grudnia w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się Gala Wręczenia Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Tegoroczną stypendystką z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie została uczennica Julia Drobińska. Dyplom wręczali: Wojewoda Zachodniopomorski – Krzysztof Kozłowski i Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska - Kulesza