Jesienne spotkanie z nauką

 

23 listopada 2018 roku uczniowie klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemicznym, pod opieką pań: Anny Sikorskiej i Elżbiety Baran, wyruszyli na kilkugodzinną wycieczkę do Małkocina. W Centrum Edukacji Środowiskowej Uniwersytetu Szczecińskiego, pod opieką pani dr Bożeny Białeckiej, mogliśmy wczuć się w rolę młodych biologów i chemików. Zgodnie z otrzymanymi instrukcjami wykrywaliśmy związki organiczne zawarte w pożywieniu, m. in.: węglowodany, białka, tłuszcze. Udało nam się również wyizolować DNA z banana. Skupienia cząsteczek DNA i wybarwione ziarna skrobi obserwowaliśmy pod mikroskopem. Na zakończenie zajęć prowadząca warsztaty omówiła budowę i działanie mikroskopu elektronowego. Po kilku godzinach ciekawej i przyjemnej pracy w zespołach wróciliśmy do domu. Wyjazd był dla klasy nową, inną niż zwykle, bardzo ciekawą i dość fascynującą formą lekcji biologii i chemii. Sprawił też, że miło spędziliśmy ze sobą czas.

Weronika Lalik kl. IB

Konkurs na LOGO "Kawiarni pod Białą Różą"

Wyświetl regulamin konkursu

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Spektakl "Polskie drogi" reżyserowany przez Izabelę Koladyńską na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie

„Polskie drogi” – spektakl poetycko – muzyczny II LO w Nowogardzie

8 listopada br., w sali teatralnej II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie, wystawiono spektakl poetycko – muzyczny pt. „Polskie drogi”.

W wydarzeniu uczestniczyła wizytator z Oddziału Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego w Nowogardzie pani Helena Zagórska.

Spektakl „Polskie drogi”,  przygotowany przez uczniów II LO w Nowogardzie, rozpoczął szkolne obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i wpisał się w gminny harmonogram uroczystości.

Wydarzenie było muzyczno – poetycką podróżą przez bliskie i nieco bardziej odległe oblicza ojczyzny. Uczniowie zaprezentowali utwory pochodzące z muzycznego dorobku Michała Bajora, Jacka Kaczmarskiego, Anity Lipnickiej, Bułata Okudżawy, Grzegorza Turnaua i wielu innych. Nie zabrakło także rozmów poezją.

Pomysłodawcami spektaklu byli pani Izabela Koladyńska oraz pan Wojciech Koladyński.

Oryginalny artykuł