Warszawskie wędrowanie, czyli różne oblicza wolności

 

Edukacyjna wycieczka do Warszawy, która odbyła się w dniach 3 – 5 października 2018 roku wpisała się w kalendarz obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Szlak historyczno-literacko-kulturowy prowadził licealistów przez trzy dni i odkrywał nowe tajemnice. Wieczór z Romeem i Julią w Teatrze Studio Buffo, który rozpoczął warszawską przygodę, to widowiskowy wodno-muzyczno-taneczny pokaz z artystyczną choreografią, piękną muzyką,  wzruszającymi piosenkami i… światem 3D, w którym wszyscy są zalogowani. Porządną dawkę historii przyniosło zwiedzanie muzeów: Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Sztuka, historia i literatura splotły się w Muzeum Narodowym, gdzie uczniowie uczestniczyli w lekcji Henryk Sienkiewicz. Żywe obrazy. Spacer Krakowskim Przedmieściem, Starówką, Placem Zamkowym i Nowym Światem to chłonięcie klimatu miasta, ulic znanych z literatury. Niedaleko gwaru i kolorów tętniącej życiem ulicy, za żelazną bramą zapomniany ogród i dom niczym z dziecięcej czytanki, ławeczka-pomnik przypomina, że tam właśnie mieszkał poeta – ksiądz Jan Twardowski. A potem przez kampus  Uniwersytetu Warszawskiego, z absolwentami naszej szkoły, do ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej i z tarasu widokowego spojrzenie na panoramę miasta i Most Świętokrzyski. Relaks w Łazienkach Królewskich, najszczęśliwszym miejscu w Warszawie, słoneczny spacer wśród wiewiórek, krzewów, kwiatów po ogrodach: królewskim, romantycznym, modernistycznym i chińskim. Wrażeń wiele, emocji moc. Kulminacja następuje jednak w Teatrze Roma na spektaklu Piloci. Musical o polskich lotnikach wręcz zaczarowywał - ledowe ekrany, akrobacje lotnicze i przedwojenna Warszawa. Wojna i miłość. Efekty pirotechniczne i liryczne duety. Wrażenie bycia w centrum tego świata ze sceny. Jeszcze przejazd metrem, warszawska Nike, zmiana warty przed Pałacem Prezydenckim i   warszawskie wędrowanie kończy spojrzenie na miasto z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki.  A w słuchawkach pobrzmiewają słowa: mam tak samo jak ty miasto moje a w nim najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze dni, zostawiłem tam kolorowe sny…

Z uczniami klas IIa, IIb, IIc wędrowały Izabela Koladyńska i Emilia Wierzbicka.

I.K

Samorząd uczniowski 2018/2019

"Demokracja wynika z przeświadczenia,

że w zwykłych ludziach tkwią niezwykłe możliwości."

 

08 października 2018 roku w ZSO odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do przeprowadzenia wyborów powołano Szkolną Komisję Wyborczą.

Frekwencja wyniosła 88 % .W głosowaniu wzięło udział 197 uczniów.

O to skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019

 

 • Soszka Julia - przewodnicząca
 • Jankowiak Marcel - zastępca
 • Głębocka Anna - skarbnik

 

Członkowie:

 • Cieślarek Kacper
 • Gil Oliwia
 • Teodorczyk Michał
 • Torun Daria
 • Paś Julita
 • Wojciechowski Tomasz

Ze sportu

Nasi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęli zmagania w rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2018/2019. 04.10.2018r odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w Goleniowie. Drużyna chłopców naszego liceum zajęła 2 miejsce. Zespół wystąpił w składzie: 

  • Michał Teodorczyk 
  • Michał Jutkiewicz 
  • Jonatan Kasperczak 
  • Szymon Koko 
  • Karol Płaczek 
  • Julian Buff 
  • Jakub Gwiazdowski 
  • Dominik Dęga 
  • Miłosz Żabecki 
  • Jakub Białczak

 


 

Z imprez lekkoatletycznych warto nadmienić, że 07.10.2018r odbył się V Nowogardzki Bieg Uliczny Toyota Kozłowski. 

I miejsce w biegu na 1500 m zajął uczeń naszej szkoły Michał Teodorczyk w kategorii rocznik 2002/2003/2004/2005

 


15.10.2018r w Goleniowie odbył  się Finał Powiatowy Szkół Średnich chłopców w piłce nożnej. Wyniki naszego zespołu : 

ZSP w Nowogardzie – ZSO II LO w Nowogardzie 3:3 

ZSO II LO w Nowogardzie – ZSO I w Nowogardzie 1:0 

ZSO II LO w Nowogardzie – ZS nr 1 w Goleniowie 2:3 

Nasz zespół zajął III miejsce

Zespół wystąpił w składzie: 

 1. Kornel  Pękala
 2. Karol Płaczek 
 3. Filip Olejnik 
 4. Dominik Żyła 
 5. Tomasz Lisowski 
 6. Jakub Gwiazdowski 
 7. Michał Jutkiewicz 
 8. Jakub Łokaj 
 9. Mateusz Rączka 
 10. Jakub Kazuba 
 11. Przemysław Rogojsza 
 12. Michał Teodorczyk 
 13. Dawid Kielar

 

J. Jackowski     

Biegiem po sukces

Na początku października reprezentacja naszej szkoły, zarówno dziewcząt, jak i chłopców, wywalczyła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Goleniowskiego w sztafetowych biegach przełajowych.


7 października odbył się Jubileuszowy V Nowogardzki Bieg Uliczny. Młodzież szkolna rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie zmagania z innymi uczestnikami biegu na dystansie 1500m zakończyli ogromnym sukcesem. I miejsce wśród dziewcząt wywalczyła Natalia Luberadzka z klasy IIIc gimnazjum a wśród chłopców najwyższe miejsce na podium zajął Michał Teodorczyk, uczeń Klasy IA liceum.

J.D