Szlachetna paczka

„Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.”

Mikołaj Gogol

 

 Kolejny raz pokazaliśmy, że świat jest piękniejszy, gdy umiemy dostrzegać drugiego człowieka i bezinteresownie nieść pomoc. Wystarczyła jedna chwila aby wszyscy w szkole obrali jeden punkt widzenia. Podwinęliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy. Można powiedzieć w jedności siła. Gimnazjum i Liceum wspólnie przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”.

Chcąc spełnić najskrytsze ale jak przyziemne marzenia wybranej przez nas rodziny podjęliśmy różne kroki. Zorganizowaliśmy zbiórkę żywności, ubrań oraz środków czystości. Podobnie jak rok temu i tym razem odbyły się charytatywne mecze piłki nożnej chłopców. Liczyła się dobra zabawa i pomoc potrzebującej rodzinie. Za zebrane fundusze mogliśmy zakupić najpotrzebniejsze rzeczy i drobne upominki dla całej rodziny.

Ważny był dla nas każdy gest, dar i osoba, która zaangażowała się w akcję. Okazana wrażliwość i życzliwość daje nadzieje , że życie znowu nabiera jasnych barw.

 

Dziękujemy wszystkim za okazane serce, a w szczególności dziękujemy
Samorządom Uczniowskim Gimnazjum i Liceum.
      

 

Opiekunowie

I.Pędziwiatr, M. Dobrowolski

Nagroda specjalna dla ZSO w Nowogardzie za 20-lecie współpracy z Gymnasium Heide-Ost.

 

Sześć szkół z województwa zachodniopomorskiego, które od co najmniej 15 lat realizują współpracę z niemieckimi placówkami, otrzymało w czwartek 8 grudnia 2016 r. szczególne wyróżnienie.

Dyrektorzy  wybranych szkół odebrali wyróżnienie w postaci tabliczki okolicznościowej Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Szczecinie, działającej przy Stowarzyszeniu Gmin Polskich Euroregionu Pomerania. Okazją do uroczystości był jubileusz 20—lecia PNWM w Szczecinie. Nagrodzeni to: ZSO w Nowogardzie , III LO w Szczecinie, ZS w Policach, I LO w Koszalinie oraz Gimnazjum nr 2 w Świnoujściu.

Warto jest podkreślić, że nowogardzka szkoła jako jedna z trzech szkół w województwie zachodniopomorskim może pochwalić się  dwudziestoletnią współpracą z niemiecką szkołą placówką.

Uroczystość odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie. W czasie konferencji zostały zaprezentowane udane projekty realizowane przez wnioskodawców Jednostki Centralnej PNWM.

Ho Ho Ho…

 

 Jest gdzieś taki ktoś… Ktoś dla kogo wystarczy, że jesteś grzeczny. Postać, którą każdy rozpozna po jego białej brodzie, czerwonym stroju, worku pełnym prezentów i towarzystwie śnieżynek – Święty Mikołaj.

6 grudnia w progi naszej szkoły wstąpił Święty Mikołaj a wraz z nim świąteczny nastrój. Grzeczni uczniowie oraz pracownicy szkoły zostali przez sympatycznego gościa obdarowani słodkim upominkiem.

Mikołaj bardzo dziękuje dorosłym pomocnikom z Rady Rodziców w przygotowaniu słodkiej niespodzianki.

 

Samorząd Uczniowski
Opiekunowie

JAK MÓWIĆ DO LUDZI I DO RZECZY?

Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.

Stanisław Jerzy Lec

Jak mówić, aby cię słyszano? Czy mówić do rzeczy, to to samo co mówić do rzeczy? Czy nasz wygląd ma znaczenie podczas wystąpień przed szerszą publicznością? Jak poradzić sobie z tremą? Co zrobić z rękoma, stojąc przed komisją? Na te i inne pytania starał się odpowiedzieć Pan Stanisław Heropolitański. podczas spotkania warsztatowego z młodzieżą z naszej szkoły.

Warsztaty ze znanym lektorem, dziennikarzem, pracownikiem Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, rzecznikiem prasowym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, ale przede wszystkim jednym z najlepszych lektorów w kraju Stanisławem Heropolitańskim, odbyły się 7 grudnia w Bibliotece Miejskiej w Nowogardzie. W zajęciach wzięła udział młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego. Młodzi ludzie od profesjonalisty dowiedzieli się, że w komunikacji interpersonalnej mowa ciała, wygląd, ton głosu, ma olbrzymie znaczenie. W trakcie spotkania usłyszeli o wielu ciekawych szczegółach związanych z prowadzeniem prezentacji. Pan Stanisław uzmysłowił uczniom, że skuteczna komunikacja interpersonalna jest warunkiem sukcesu w wielu dziedzinach: od prezentacji maturalnej po relacje z kolegami w klasie i członkami rodziny. Praktyczne wskazówki, które praktyk public relations przedstawił, uzmysłowiły młodzieży jak skutecznie komunikować się, żeby zostać właściwie zrozumianym. Spotkanie przebiegło w przyjaznej, miłej atmosferze.