„Szerokim gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle”

 

9 czerwca 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbył się VII Turniej Historyczny „Szerokim gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle” organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej. II Liceum Ogólnokształcące reprezentowała drużyna „Pierwsi w kolejce” w składzie: Wiktoria Bucoń, Amanda Puszcz i Dominik Konieczny z klasy IIC. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami i zadaniami dotyczącymi polityki, kultury, sportu oraz społeczeństwa okresu PRL. Nie zabrakło zadań muzycznych i filmowych. Uczniowie musieli wykazać się szeroką znajomością epoki wykraczającą poza wiedzę podręcznikową. Zmaganiom z zadaniami towarzyszyła przede wszystkim  dobra zabawa oraz atrakcyjne nagrody.

 A.S.

Szlakiem okolicznych gimnazjów

 

Tak można nazwać akcję promocyjną II LO przeprowadzoną przez wychowawców przyszłych klas pierwszych i licealistów w ciągu ostatniego miesiąca. Reklama szkoły skierowana do uczniów klas trzecich gimnazjów miała na celu zachęcenie jak największej ilości osób do wkroczenia w progi naszego liceum. Zorganizowano dziesięć spotkań w dziewięciu szkołach – gimnazja w: Nowogardzie, Płotach, Radowie, Osinie, Maszewie, Dobrej i Golczewie.

Prezentacja multimedialna zapoznająca z ofertą szkoły połączona z komentarzem odsłaniającym kulisy nauki, działalność dydaktyczną, pozalekcyjną, możliwości rozwoju, spotkała się z dużym zainteresowaniem. Dodatkowo cukierki z logo liceum osłodziły atmosferę, a rozmowy z naszymi licealistami obalały krążące mity.

Czekamy na kolejne podania i obiecujemy wywiązać się z wyborczych obietnic.

I.K.

Po literacki laur do Katowic!

 

Aleksandra Pietrzykowska, uczennica klasy II a, została laureatką XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Gala wręczenia nagród odbyła się 5 czerwca w Pałacu Młodzieży w Katowicach. W konkursie wzięło udział 529 uczniów z całej Polski. Ola za pracę na temat: "Nie wszystko, co się liczy, może być policzone, nie wszystko, co może być policzone, liczy się", otrzymała trzecią nagrodę. W konkursie doceniono literackie umiejętności, ale także humanistyczną kulturę, znajomość literatury i filmu. Należy dodać, że katowicki konkurs wpisał się już na dobre w literacką tradycję naszego liceum i Ola dołączyła do zaszczytnego grona laureatów.

Gratulacje!

I.K.

Dziennikarskie wyróżnienie

 

Zakończyła się X edycja Konkursu Dziennikarskiego Bliżej niż myślisz, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego, nad którym patronat sprawuje SSW Collegium Balticum. Ponad 60 felietonów konkursowych z 33 szkół województwa zachodniopomorskiego oceniali m.in.: dr Iwona Korpaczewska-Piskorz i dr Mirosław Zając (przewodniczący jury). Uczennice klasy II a: Aleksandra Pietrzykowska i Antonina Misiewicz zostały wyróżnione przez jury, które pogratulowało im mądrych i dojrzałych tekstów i doceniło dziennikarską pracę. To kolejny już w tym roku szkolnym literacki sukces dziewczyn.

Wypada tylko pogratulować!

I.K.