Świadectwa maturalne

30 czerwca 2017 absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego, po długich oczekiwaniach odebrali swoje świadectwa maturalne. Było dużo wrażeń, stresu, niepewności ale wszystkie te emocje przebiła radość bardzo wysokich wyników tegorocznych egzaminów maturalnych.

II Liceum ukończyło 84 uczniów i wszyscy przystąpili do egzaminów. 80 zdało egzamin maturalny, 4 ma poprawkę z matematyki w sierpniu. Zdawalność matur w II LO wyniosła 95%, w województwie zachodniopomorskim 79%.

Średnie wyniki w II Liceum przewyższyły średnie wyniki w kraju i województwie zachodniopomorskim. Dokładne dane przedstawiamy na wykresach. Porównania dotyczą średnich wyników tylko w liceach ogólnokształcących.

Naszym absolwentom gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na wybranych kierunkach studiów.

Wakacje! Znów są wakacje

„Wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń luty marzec kwiecień, maj, czerwiec i...
Wakacje! Znów będą wakacje! Na pewno mam rację, wakacje będą znów!”

 

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Tego dnia wszystkim dopisywał humor -czuliśmy już wakacje. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan dyrektor Leszek Becela w kilku słowach podsumował miniony rok szkolny jednocześnie życzył wspaniałych wakacji a przede wszystkim bezpiecznych.

Na uroczystym apelu w imieniu burmistrza Gminy Nowogard radna Pani Anna Wiąz wręczyła uczennicy klasy IIb Julii Drobińskiej nagrodę „Młody Talent Ziemi Nowogardzkiej”.

Pan dyrektor wraz z wychowawcami wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a także nagrody za udział w konkursach. Po części oficjalnej wszyscy udali się wraz z wychowawcami do swoich klas.

I.Pędziwiatr, M.Dobrowolski

 

Ja też wybieram się do Ameryki

– Ja też wybieram się do Ameryki.
– Co, co powiedział? O! Kolumb się znalazł.
– Jadę do Ameryki!
– Chyba na swojej furmance.
(fragment z filmu „Kochaj albo rzuć”)


Otóż niekoniecznie! ZSO, jako współorganizator English Summer Camp (jednego z 17 obozów w Polsce oraz jednego z ponad 110 w Europie) ma do przekazania młodzieży niezwykłą wiadomość: aby poszerzyć swoje horyzonty tego lata, nie musisz być żadnym Kolumbem, nie musisz też przemierzać się furmanką przez Atlantyk. Brzmi zachęcająco, prawda?  English Camp są to obozy języka angielskiego z Native Speaker'ami. Organizowane przez młodzież i dla młodzieży. Wypełnione są zabawą, sportem, relacjami, oparte o wartości chrześcijańskie. Tak więc, uczniowie naszej szkoły, jak i sąsiednich placówek mają możliwość poznać nieco amerykańskiej kultury, zaprzyjaźnić się z młodymi, wypełnionymi energią i entuzjazmem ludźmi zza oceanu, czy wypróbować swoje umiejętności językowe (i niewątpliwie rozwinąć je), decydując się na uczestnictwo w obozie i odwiedzając w lipcowym tygodniu nasze forum.

W związku z tym wydarzeniem, 8 i 9 czerwca mury naszej szkoły gościły niebanalnych gości – Joy i Kelsey – mieszkanki Kolorado, których celem było wypromowanie obozu i zachęcenie uczniów do udziału w tym przedsięwzięciu. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i przeprowadziły kilka lekcji języka angielskiego. Dzięki temu, każdy obecny wtedy uczeń, mógł zobaczyć, jak to jest organizowane podczas obozu. Wiele zyskaliśmy przez samo słuchanie płynnego, żywego języka, ale to nie wszystko. Cennym urozmaiceniem były liczne gry, które nie tylko pobudzały naszą kreatywność, ale również pozwoliły nam dowiedzieć się wiele o sobie, czy przełamać pierwsze bariery. Np. w tak doborowym towarzystwie, bardzo emocjonującą okazała się gra w znane wszystkim „kółko i krzyżyk”. Wspólne chwile minęły szybko, teraz czekamy na rozwój akcji i mamy nadzieję, że w ostatnim tygodniu lipca spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie, zarówno nowogardzkiej młodzieży, jak i amerykańskiej.

Ola Pietrzykowska

Pokaż nam język

 

Uczniowie: Anton Koziol (kl. IB), Maciej Maziarz (kl. IC), Marcin Sosnowski (kl. IIA), Julia Drobińska (kl. IIB) i Sebastian Feledyn (kl. IIC) wzięli udział w ogólnopolskich półfinałach konkursu „Pokaż nam język”, do którego zakwalifikowało się 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju.

Zadania konkursowe tej części polegały na udzieleniu odpowiedzi w formie wypracowania  w języku angielskim na dwa pytania otwarte nawiązujące do zakresu tematycznego XVII edycji konkursu którym jest „Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku”.

 Jak trudne, a zarazem interesujące, były te pytania możecie zobaczyć poniżej.

  1. Jak wzrastanie w wielokulturowym społeczeństwie może przygotować młodego obywatela do dorosłego życia?
  2. Szkoła jest miejscem, w którym kształtują się postawy tolerancji wobec różnych kultur? Jakie zajęcia lub projekty pozalekcyjne najlepiej nadawałyby się do rozwijania takiej postawy? Czy w Twojej szkole przedstawiciele innych kultur czuliby się swobodnie?
  3. Europa jako cel „wędrówki ludów” – szanse i zagrożenia. Jakie jest twoje nastawienie do ruchów migracyjnych? Jakie mogą być, w dłuższej perspektywie,” pozytywne konsekwencje ruchów migracyjnych? Jakie widzisz zagrożenia migracji do krajów europejskich?
  4. Gdybyś miał zamieszkać na stałe w kraju wielokulturowym, takim jak Niemcy czy Wielka Brytania, jakie byłoby Twoje nadzieje i/lub obawy?

Po tym etapie najwyższą punktację uzyskał Sebastian i uplasował się na 30 pozycji w kraju.

Gratulujemy.

 BB