Dzień dziecka

 2 czerwca  klasa 1C wraz z wychowawcą udała się z okazji Dnia Dziecka na wycieczkę rowerową. Trasa wiodła wokół Jeziora Nowogardzkiego, a metą było ognisko na harcówce. Uczniowie pod czujnym okiem opiekunów rozpalili ognisko i miło spędzili ze sobą czas. Nie zabrakło również podziwiania otaczającej ich przyrody. Uczestnicy tej wycieczki długo będą wspominać ten jakże mile, wspólnie spędzony czas. Po wygaszeniu ogniska uczniowie rozeszli się w swoje strony i podobnie jak wychowawca, nie mogą się doczekać kolejnego święta, spędzonego w tej samej "elitarnej" grupie.

Agata Kubacka

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

 

W dniu 18 maja 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących wraz z panią Joanną Dzikowską i panią Małgorzatą Martyniuk  aktywnie uczestniczyli w obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, którego głównym celem jest zmiana postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych i ich integracja z osobami pełnosprawnymi.

Obchody rozpoczęły  się przemarszem ulicami miasta, podczas którego uczniowie zaprezentowali własnoręcznie wykonane przez siebie banery a podczas głównej części uroczystości  mieli okazję podziwiać występy artystyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz stoiska rękodzieła wykonanego przez placówki i ośrodki działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Podczas trwania obchodów widać było ogromne zaangażowanie naszych uczniów, którzy swoją postawą pokazali, że bariery nie istnieją a „jedyną niepełnosprawnością jest złe nastawienie”.

 MM

Matura 2017

4 maja o godzinie 9.00 w Polsce rozpoczęły się matury. Na początek uczniowie mierzą się z egzaminem z języka polskiego. Przystąpiło do niego ponad 290 tys. osób.

Podobnie jak w całym kraju 86 absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego przystąpiło do egzaminu maturalnego.

Egzaminy pisemne będą się odbywały do 24 maja. Wielu maturzystów zakończy jednak egzaminy pisemne wcześniej - egzaminy z najczęściej wybieranych przedmiotów odbędą się w pierwszych dwóch tygodniach wiosennej sesji egzaminacyjnej. Egzaminy ustne zakończą się 26 maja.

Wyniki matur zostaną ogłoszone 30 czerwca.

 

Zakończenie klas 3 - 2017

"Przed nami świat. I ścieżki, które nasz zaznaczy ślad..."

Dwudziesty pierwszy rocznik absolwentów opuszcza mury II Liceum w Nowogardzie

W piątkowe popołudnie 28 kwietnia 2017 roku na forum zgromadzili się po raz ostatni uczniowie klas trzecich. Towarzyszyli im bliscy i znajomi oraz młodsi koledzy, którzy żegnali ich i z lekką nutką zazdrości życzyli powodzenia w dorosłym życiu.

Tradycyjnie ostatnie spotkanie z absolwentami rozpoczęto od wręczenia świadectw z wyróżnieniem i listów gratulacyjnych dla rodziców najlepszych uczniów II LO. Te wzruszające, pełne dumy chwile przeżyli w tym roku rodzice Hanny Czury, Moniki Zagórowskiej, Oliwii Surowskiej, Aliny Kowalskiej i Mateusza Tamborskiego.

Tradycją II LO jest fundowanie przez Radę Rodziców jednorazowego stypendium dla absolwentów z największymi osiągnięciami. W tym roku pani Magdalena Soroka-Banasiak, przewodnicząca Rady Rodziców, wręczyła stypendium  Hannie Czurze i Dominice Rasińskiej.

Najbardziej wyróżniający się uczniowie, nie tylko wynikami w nauce, ale także swoją aktywną, pełną pasji postawą, która zaowocowała osiągnięciami w konkursach i olimpiadach, pozostawili swój podpis w Złotej Księdze. Byli to Hanna Czura, Dominika Rasińska, Monika Zagórowska, Natalia Pabiś, Oliwia Surowska, Alina Kowalska, Mateusz Tamborski i Paweł Gnitecki. Pani Jolanta Grygowska odczytała wpisy do Księgi. Długo to trwało,  ale też i było, co czytać.  Bardzo owocnie zakończyli swój pobyt w szkole tegoroczni maturzyści.

Jak zwykle nadeszła kolej również na sportowców. Liczne grono uczniów udzielających się na niwie sportowej otrzymało od pani Dzikowskiej i pana Jackowskiego drobne upominki. Tytuł Najlepszego Sportowca II LO i pamiątkową statuetkę otrzymała Agnieszka Sarzyńska.

Wychowawcy klas - Anna Sienkiewicz (kl. IIIA), Jolanta Grygowska (kl. IIIB) i Elżbieta Lignarska (kl. IIIC) – wręczyli świadectwa ukończenia szkoły pozostałym uczniom. Po raz ostatni zostały odczytane listy klas, zrobiono pamiątkowe zdjęcie i …  to koniec? Nie, to początek wędrówki w dorosłość. Wszyscy absolwenci już za klika dni przystąpią do matury. Przed nimi ogromne wyzwania, trudne decyzje. Matura, studia, praca – po prostu życie. Życzymy im wszystkim wielu słonecznych chwil w tym dorosłym życiu. I tego, żeby każdy "zaznaczył na ścieżkach życia SWÓJ ślad..."