Wyjazd integracyjny

W dniu 13 września, około godziny 9:00 uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, wybrali się na swoją pierwszą wspólną wycieczkę integracyjną do nadmorskiego miasteczka -Dziwnówka.

Po dotarciu na miejsce, w pierwszej kolejności, odbył się tzw. „chrzest nad morzem”, polegający na różnorodnych grach i zabawach przy samym Bałtyku. Następnie wszyscy udaliśmy się na pyszny obiad. Po obiedzie czekały na nas różne atrakcje, takie jak basen czy gra w siatkówkę. Wieczorem cała grupa spędziła przyjemnie czas, jedząc ciepłe potrawy przy ognisku. Nie ominęły nas oczywiście otrzęsiny zorganizowane przez przedstawicieli samorządu szkolnego. Miłym podsumowaniem dnia była dyskoteka.

Następnego dnia po śniadaniu, uczniowie wybrali się na 100-minutowy spacer brzegiem morza aby uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Po bardzo przyjemnym spacerze ,cała grupa około godziny 11:00 ruszyła w drogę powrotną.

 Cały wyjazd był bardzo przyjemny oraz zintegrował wszystkich uczniów, aby mogli z przyjemnością spędzać czas ze sobą na szkolnych korytarzach i poza nimi, jak i oczywiście poczuć się lepiej w gronie swoich wychowawców.

 W. Lalik kl. IC

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących rozpoczęli rok szkolny 2018/2019. 
Dyrektor Leszek Becela powitał wszystkich uczniów i nauczycieli oraz przedstawicielkę Rady Miasta panią Annę Wiąz oraz  uświadomił uczniom  że będzie to rok wyjątkowy ponieważ w tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele będą uczestniczyć w uroczystościach organizowanych przez szkołę i Gminę Nowogard.

Wyniki matur 2018

To był w II LO piękny i radosny dzień.


W bieżącym roku wszyscy absolwenci klas trzecich  II Liceum Ogólnokształcącego przystąpili do egzaminu maturalnego.

Wszyscy egzamin zdali!

Na poniższych wykresach przedstawiamy wyniki z poszczególnych przedmiotów w porównaniu z okręgiem (województwa: lubuskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie), województwem i powiatem.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

„Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las…”

 

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Tego dnia wszystkim dopisywał humor -czuliśmy już wakacje. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan dyrektor Leszek Becela w kilku słowach podsumował miniony rok szkolny jednocześnie życzył wspaniałych wakacji a przede wszystkim bezpiecznych.

Podczas apelu włodarz naszej gminy wręczył na ręce dyrektora Leszka Beceli puchar dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących za zdobycie I miejsce w gminie w zawodach sportowych.

Pan dyrektor wraz z wychowawcami wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a także nagrody za udział w konkursach. Po części oficjalnej wszyscy udali się wraz z wychowawcami do swoich klas.

I.Pędziwiatr, M.Dobrowolski