świąteczna zbiórka żywności

Nasi wolontariusze brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Zebraliśmy wspólnie 1050 kg żywności dla osób potrzebujących.

Mikołaj w ZSO

Idzie, idzie Święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Niosą w wielkich koszach: słodziutkie pierniki,
ciastka i cukierki…


 

W Polsce dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują drobne upominki, ukryte pod poduszką lub w innym specjalnym przygotowanym w tym celu miejscu.

Również w progi naszej szkoły wstąpił Święty Mikołaj a wraz z nim świąteczny nastrój. Grzeczni uczniowie oraz pracownicy szkoły zostali przez sympatycznego gościa obdarowani słodkim upominkiem.

Mikołaj bardzo dziękuje dorosłym pomocnikom z Rady Rodziców w przygotowaniu słodkiej niespodzianki.

 
Izabela pędziwiatr - Opiekun SU

Połowinki 2017

24 listopada 2017 odbyła się niezwykle integracyjna, muzyczna uroczystość dla drugoklasistów naszego liceum – Połowinki 2017. Uczniowie w piątkowy wieczór zebrali się w szkole, by świętować półmetek licealnej kariery. Błysk fleszy i niesamowitych strojów, nadawał niesamowity charakter tej uroczystości. Wszyscy wyglądali niesamowicie i tak też się bawili. Aż do północy światła rozświetlały parkiet, a wszyscy porozumiewali się językiem muzyki. To wydarzenie na pewno zapadnie na długo w pamięci i napełni motywacją do dalszego działania w murach naszej szkoły.

Przemysław Rogin

Bezpieczeństwo w sieci

W ramach projektu Cyfrowobezpieczni, w którym szkoła bierze udział prosimy rodziców, uczniów i nauczycieli o wypełnienie ankiet.

Im więcej osób weźmie udział w badaniach, tym lepiej.

Linki do ankiet:

Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele.

Badanie jest w pełni anonimowe i ma charakter ogólnopolski. Wypełniający ankietę nie są identyfikowani ani na poziomie konkretnej osoby ani nawet na poziomie szkoły - będziemy w ankiecie prosić wyłącznie o określenie województwa. Celem badania jest określenie poziomu wiedzy i świadomości związanych z zagrożeniami dla uczniów w świecie cyfrowym na skalę całego kraju.