Sportowe sukcesy naszych uczniów

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły dzięki zajęciu I miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych wywalczyli awans do Finału Wojewódzkiej Licealiady zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Dziewczyny musiały pokonać dystans 1550m natomiast chłopcy zmierzyli się z dwukrotnie dłuższą trasą. Zwycięskie zespoły reprezentowali:

  • Aleksandra Pietrzykowska, Agnieszka Sarzyńska, Klaudia Pasik, Natalia Banasiak
  • Grzegorz Szulc, Adam Mańka, Roman Biernacki, Dominik Żyła

 

29 marca na pływalni „Fala” w Goleniowie odbyły się Towarzyskie Zawody Pływackie o Puchar Starosty Goleniowskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w których udział wzięło ok. 35 uczestników.

 Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Sarzyńska, Malwina Kwiatkowska, Wiktor Jackowski oraz Aleksander Kamiński.

Podczas zawodów pływacy mogli się zmierzyć w czterech konkurencjach indywidualnych:

  • 50m stylem grzbietowym,
  • 50m stylem dowolnym,
  • 50m stylem klasycznym,
  • 50m stylem motylkowym/
  • i jednej drużynowej.

Dziewczyny w swoich kategoriach nie miała sobie równych, zdobywając trzy złote medale. Agnieszka w stylu dowolnym i motylkowym natomiast Malwina w stylu klasycznym. Wiktor również w pięknym stylu wywalczył trzy medale-złoto w delfinie, srebro w żabce oraz brąz w kraulu. W sztafecie 4x50m nasza drużyna popłynęła po brąz.

 Celem zawodów była popularyzacja pływania jako czynnej formy uprawiania rekreacji sportowej i spędzania wolnego czasu, umożliwienie sprawdzenia umiejętności pływackich uczniów w rywalizacji sportowej oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój zainteresowań pływackich.

 


 

 Drużyna naszych siatkarek (Agnieszka Sarzyńska, Natalia Pabisiak, Magdalena Lewandowska, Natalia Pabiś, Patrycja Machol, Roksana Zamiatowska, Magdalena Olejnik, Paula Gadzalińska, Weronika Modrzejewska) reprezentująca  barwy ZSO wygrała  Ligę Piłki Siatkowej Dziewcząt pokonując zespoły z  ZSP i ZSO nr 1 w Nowogardzie. Siatkarki rozegrały od października 2016r. sześć spotkań podczas wizyt w każdej ze szkół. Nasza uczennica Natalia Pabisiak przez trenerów i sędziego została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju.

J. Dzikowska

Pokaż nam język

W dniach 11 i 12 kwietnia trwały zawody szkolne w zakresie języka angielskiego  w ogólnopolskim konkursie językowym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  „Pokaż nam język”. Organizatorami XVII edycji konkursu są Wyższe Szkoły Bankowe.

Konkurs składa się z trzech etapów, z których zawody szkolne i półfinał ogólnopolski przeprowadzona są w sposób interaktywny  na platformie internetowej serwisu  WSB. Finały konkursu przeprowadzone będą stacjonarnie w siedzibie WSB w Gdańsku. Będą one  polegały na  rozwiązywaniu zadań testowych z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego  oraz aspektów kulturoznawczych krajów anglojęzycznych Ponadto wezmą udział w debatach, które obracać się będą wokół wiodącego tematu konkursu  "Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku".

W etapie szkolnym wzięło udział 32 uczniów klas pierwszych i drugich.  Najwięcej punktów z testu uzyskali: Maciej Maziarz (Ic), Julia Drobińska (IIb), Sebastian Feledyn (IIc), Anton Koziol (Ib), Aleksandra Pietrzykowska (IIa), Marcin Sosnowski (IIa).

Gratulujemy

BB

Warsztaty matematyczne

6-8 kwietnia grupa maturzystów wyjechała na warsztaty matematyczne do Świnoujścia. Pod opieką pani Sienkiewicz i pani Janiak uczestnicy rozwiązywali arkusze maturalne z rozszerzonej matematyki.

Podczas rozwiązywania zadań atmosfera była luźna i przyjazna, wszyscy pracowali wspólnie i niezwykle wytrwale, zdarzały się przypadki pracy obliczeniowej do godziny trzeciej nad ranem. Na szczęście, nie samą matematyką żyje człowiek, pierwszego dnia po pierwszej turze cała grupa wybrała się nad morze, dotlenić się i nawdychać jodu.

Na warsztatach nie obyło się bez gier i zabaw. Maturzyści wykazywali się kreatywnością w kalamburach, a podczas gry w Mafię manipulowali się wzajemnie. Chociaż maraton gier skończył się nad ranem, to sobota rozpoczęła się o godz. 930 od rozwiązania kolejnego arkusza.

Były to trzy dni pracy z trudnymi zadaniami, jednak, dzięki pomocy nauczycielek, wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.

Serdecznie dziękujemy pani Sienkiewicz i pani Janiak za zorganizowanie wyjazdu i mamy nadzieję, że warsztaty zaowocują wspaniałymi wynikami w maju.

Agnieszka

Szkoła jazdy – wybór na całe życie!

 

 05 kwietnia 2017 roku klasy II uczestniczyły w spotkaniu wykładowo-warsztatowym prowadzonym przez Pana Filipa Gregę z Fundacji SOS – Odpowiedzialne Szkoły Jazdy, której celem jest promowanie najwyższej jakości szkolenia kandydatów na kierowców oraz udzielanie konsultacji prawnych dla kursantów szkół jazdy. Fundacja działa pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

 Podczas dwugodzinnego spotkania zaprezentowane zostały dobre i złe praktyki szkół jazdy, uczniowie zostali zapoznani z systemem szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców oraz uświadomieni w zakresie praw kursantów i obowiązków szkół jazdy.  Dodatkowo uczniom zostało przedstawione zagadnienie aspektu prawnego dotyczącego odpowiedzialności kursantów jako uczestników ruchu drogowego.

 Spotkanie zakończono ankietą ewaluacyjną.

MM