Matura 2018

Matura 2018 – warsztaty matematyczne dla klas trzecich II LO

(poziom podstawowy i rozszerzony)

  • 10.03.2018 godz. 9.00, sala 53 i 56 ( 3 arkusze – koszt 6 zł)
  • 07.04.2018 godz. 9.00, sala 53 i 56 ( 3 arkusze – koszt 6 zł)

Zapraszamy!  Elżbieta Janiak, Magdalena Motała

Moc naukowców 2018

16 marca klasy  Ia, Ib oraz IIIa wzięły udział w Dniach Otwartych  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego pt. „Moc Naukowców”.

Klasa  Ia odwiedziła Wydział Budownictwa i Architektury, gdzie posłuchała ogólnego wykładu o WBiA, wzięła udział w warsztatach „Niezależnie jakie były czasy, u nas zawsze się przelewa” oraz w pokazach w Laboratorium Konstrukcji Betonowych i Konstrukcji Betonu. Następnie uczniowie udali się na Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki i zobaczyli tam pokazy: „Czy plastik daje się spawać?” oraz „Mikroskop SEM”.  Ostatnim punktem wizyty tej klasy był Wydział Elektryczny i udział w wykładzie „’Zabawki’ w przemyśle” oraz pokaz manipulatorów przemysłowych, robotów mobilnych, komputerów przemysłowych  i programowalnych systemów sterowania. 

 Klasa Ib postanowiła spędzić czas na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, gdzie zostały zaprezentowane kierunki studiów na uczelni. Uczennice wzięły udział m.in. w warsztatach „Kropla wody tętni życiem”, „Wędrówka DNA w polu elektrycznym”, „Metody identyfikacji roślin będących pod ochroną”.

 

Klasa IIIa zdecydowała się natomiast na zwiedzenie Wydziału Ekonomicznego i udział w wykładzie pt. „Wsparcie lokalnej przedsiębiorczości społecznej – prezentacja dostępnych źródeł finansowania” oraz zwiedziła Wydział Architektury i Budownictwa, gdzie uczniowie posłuchali ogólnego wykładu o WBiA oraz uczestniczyli m.in. w „Warsztatach z modelowania 3D”.

Profesjonalnie przygotowana „Moc naukowców” z pewnością zachęciła naszych uczniów do studiowania w murach tej uczelni. Żeby jednak wybrać konkretny kierunek studiów należałoby na konkretnym wydziale spędzić chociaż kilka godzin, ponieważ czuliśmy niedosyt spowodowany brakiem czasu.

Uczniów pozostałych klas, którzy nie wzięli udziału w „Mocy naukowców” zachęcamy do zapoznania się z broszurami informacyjnymi na temat ZUTu. Są one dostępne w czytelni i bibliotece szkolnej.

M.S.

Przyjazne dusze w teatrze

Spektakl Teatru Polskiego Przyjazne dusze to bardzo dobra propozycja na spędzenie wolnego czasu. Refleksyjny temat, zapraszająca do relaksu scenografia, mądre przesłanie, pogodny nastrój, wzruszające sceny i do tego zaprzyjaźnieni aktorzy w najlepszych odsłonach. Trochę smutku, trochę śmiechu, trochę zabawy i więcej refleksji. Eschatologiczne pytania i metafizyczne tajemnice. Wśród takich dusz – duchów, uczniowie klasy I c spędzili kolejny, tym razem piątkowy marcowy wieczór w teatrze. A po spektaklu kwiaty na scenie wręczone pani Małgorzacie Iwańskiej, potem trochę tajemnicy teatru z drugiej strony kurtyny. I oczywiście już prawie rodzinna fotografia.

I.K.

Artystyczne czytanie prozy i poezji obcojęzycznej

 

Dnia 12 marca 2018 roku z Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs „Artystycznego czytania prozy i poezji obcojęzycznej”. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu goleniowskiego. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować wybrany fragment prozy lub poezji w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim lub hiszpańskim. Przedstawione teksty były ciekawe, a ich interpretacje często niekonwencjonalne. Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego, Wiktoria Pawłowska, kl.IC, na ten dzień wybrała fragment kultowej powieści Agathy Christie „Morderstwo w Orient Expressie”. Trzymająca w napięciu fabuła, nieoczekiwany zwrot akcji, całość uzupełniona odpowiednią siłą i barwą głosu oraz czystością wypowiedzi sprawiły, że prezentacja Wiktorii otrzymała wyróżnienie.  Serdecznie gratulujemy!

K. Durska

Podkategorie