Profesor Oświaty w II LO

W poniedziałek, 16 października br. z udziałem Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas wydarzenia najlepsi uczniowie z całego kraju odebrali z rąk Premier Beaty Szydło stypendia Prezesa Rady Ministrów. Nauczycielom zasłużonym dla polskiej edukacji zostały wręczone odznaczenia państwowe, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto 20 nauczycieli zostało wyróżnionych tytułem Honorowego Profesora Oświaty. Ten najwyższy tytuł w polskiej oświacie nadawany jest nauczycielom za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami.

Tytuł Profesora Oświaty otrzymała również nauczycielka naszej szkoły, Izabela Koladyńska, która ogromną pasja i zaangażowaniem od lat pracuje w zawodzie nauczycielskim. Jej uczniowie, w olimpiadach przedmiotowych zdobywają tytuły laureatów i finalistów, zajmują czołowe miejsca w konkursach literackich i recytatorskich oraz osiągają bardzo wysokie wyniki na egzaminach maturalnych.

Nauczycielka jest również inicjatorką założenia ruchu artystycznego „NARA”, wzorowo organizuje uroczystości szkolne i prowadzi edukację teatralną w ramach której uczniowie biorą udział w zajęciach prowadzonych przez aktorów Teatru Polskiego.

Lekcja w terenie.

Aktualizacja:

Wejście do jaskini Dziura (niewielka jaskinia położona w Tatrach Zachodnich).

Na Szpiglasowym Szczycie.

(18 10 2017 godz. 12:05) .... w drodze na Szpiglasową Przełęcz.

(17 10 2017 godz. 20:45) .... widok ze Szpiglasowej Przełęczy położonej na wysokości 2110 m npm.

(16 10 2017 godz. 16:35) .... urokliwa Dolina Pięciu Stawów Polskich.

(16 10 2017 godz. 11:15) .... i jesteśmy w wymarzonych Tatrach. Za nami największy wodospad w Polsce Wielka Siklawa, jest to największy (chociaż nie najwyższy) wodospad w Tatrach.

(16 10 2017 godz. 08:20) Pierwsze obserwacje panoramy Tatr nastąpiły jeszcze wczoraj. Poznawanie tego zakątka Polski zaczęliśmy od kultowej Gubałówki.

W sobotę 14 października grupa uczniów z klas IIA i IIIA wyruszyła z nowogardzkiego dworca na nietypową lekcję. Pierwszym etapem była podróż do Zakopanego. Po kilku godzinach w stolicy Tatr, udali się w dalszą drogę do schroniska PTTK w Dolinie Roztoki, gdzie spędzą najbliższe noce. Schronisko będzie bazą wypadową na najbliższe wyprawy.

Dalsze informacje o niezwykłych lekcjach w Tatrach udostępnimy po otrzymaniu następnego materiału.

Zostawić ślad …

W dniach 4-6.10.2017 r. w V LO im. Adama Asnyka w Szczecinie odbyła się po raz drugi „ Xu- Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich”. My też tam byliśmy. Reprezentantkami II Liceum Ogólnokształcącego były Leśniewska Ada, Gargulińska Hanna, Gargulińska Weronika, Soszka Julia, Torun Daria oraz Gil Oliwia. Gimnazjum nr 2 reprezentowali Saja Aleksandra, Kałużka Patryk oraz Filip Gadzaliński.

Konferencją Xu 2017 zainteresowały się szkoły z całej Polski oraz miejscowe media. V LO gościło podczas konferencji uczniów m.in. z Łodzi, Poznania, Kalisza.

W tym roku organizatorzy postawili przed uczestnikami konferencji dwa zadania do zrealizowani :

• „Opracuj sposób na możliwie najbardziej efektywny i sprawiedliwy wybór składu samorządu uczniowskiego”.
  • „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Jak nawiązać, usprawnić i wykorzystać współpracę międzyszkolną? Uwzględnij zarówno działania stałe jak i inicjatywy podejmowane jednorazowo.

Pierwszego dnia odbyła się  integracja uczestników w poszczególnych grupach. Najlepszą integracją jest współpraca o czym dobrze wiedzieli organizatorzy Xu. Wyszliśmy ze szkoły stając się jednocześnie uczestnikami gry ulicznej „Szczecin Variété” punktem docelowym stał się budynek Wydziału Filologii Uniwersytetu Szczecińskiego tam po krótkim odpoczynku nastąpiła praca w sekcjach nad pierwszym tematem konferencji.

Drugiego dnia uczestniczyliśmy w ciekawych wykładach m.in. „Wystąpienia publiczne” przeprowadzone w formie warsztatów przez dr hab. Adriannę Seniów  oraz „Wizyrunek mediów” wykład interaktywny dr Agnieszki Szlachty. Po wykładach wróciliśmy do dalszej pracy w sekcjach.

Ostatni dzień był bardzo emocjonujący ponieważ wszyscy czekali na wyniki który  team wygrał. Miło nam poinformować, że Team Drzazga , który wygrał i został nagrodzony certyfikatem za najbardziej innowacyjny projekt w dziedzinie samorządności szkolnej podczas Xu 2017 ma również akcent naszej społeczności uczniowskiej uczestnikiem tego teamu była przedstawicielka naszego Liceum Hanna Gargulińska. Gratulujemy !

Przejmij inicjatywę !

Samorząd Uczniowski Gimnazjum, Liceum

Opiekunowie Izabella Pędziwiatr, Marek Dobrowolski

25 lecie II Liceum

29 września 2017 pod hasłem „Czas omija miejsca, które wspominamy” odbyła się uroczystość 25 lecia II LO w Nowogardzie. Podczas uroczystości nie zabrakło władz miasta i powiatu.  Licznie przybyli nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły. Gości przywitał dyrektor II LO Leszek Becela.

Uroczystość uświetniły występy teatralne uczniów. Uczniowie przedstawili historię szkoły na tle historii świata i kraju, przeplatając  utworami „Niech żyje bal”, „Co się stało z naszą klasą”, „Świecie nasz”… w wykonaniu absolwentów szkoły.

Wspaniała wzruszająca impreza.

D.Langowska

Więcej fotografii >

Z oficjalnej strony Nowogardu:

W piątek, 29 września br., burmistrz Robert Czapla wraz ze swym zastępcą Krzysztofem Kolibskim oraz Martą Wilczańską, kierownik Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół, uczestniczył w 25. leciu II Liceum Ogólnokształcącego (Zespół Szkół Ogólnokształcących) w Nowogardzie.

W tej wyjątkowej uroczystości wzięli udział licznie zaproszeni goście, a wśród nich m.in. pierwszy dyrektor szkoły Bogusław Dziura, dyrektorzy szkół, byli i obecni pracownicy szkoły, przedstawiciele Powiatu Goleniowskiego, a przede wszystkim uczniowie, rodzice, pedagodzy oraz absolwenci szkoły.

Cały artykuł >