Wyniki rekrutacji

Lista osób przyjętych do II Liceum jest dostępna od 10 lipca.

Podpisy należy składać w sekretariacie szkoły.

Wyniki matur 2018

To był w II LO piękny i radosny dzień.

W bieżącym roku wszyscy absolwenci klas trzecich  II Liceum Ogólnokształcącego przystąpili do egzaminu maturalnego.

Wszyscy egzamin zdali!

Na poniższych wykresach przedstawiamy wyniki z poszczególnych przedmiotów w porównaniu z okręgiem (województwa: lubuskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie), województwem i powiatem.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

„Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las…”

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Tego dnia wszystkim dopisywał humor -czuliśmy już wakacje. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan dyrektor Leszek Becela w kilku słowach podsumował miniony rok szkolny jednocześnie życzył wspaniałych wakacji a przede wszystkim bezpiecznych.

Podczas apelu włodarz naszej gminy wręczył na ręce dyrektora Leszka Beceli puchar dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących za zdobycie I miejsce w gminie w zawodach sportowych.

Pan dyrektor wraz z wychowawcami wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a także nagrody za udział w konkursach. Po części oficjalnej wszyscy udali się wraz z wychowawcami do swoich klas.

I.Pędziwiatr, M.Dobrowolski

Święto słowa w Ostrołęce

Zakończenie roku szkolnego to także czas zakończenia wszelkich działań artystycznych. Rok recytatorski zakończył się świętem słowa, które odbywa się corocznie w Ostrołęce i w którym mogą wziąć udział tylko najlepsi i najbieglejsi w tej pięknej sztuce. W dniach 13 – 16 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się 63. edycja finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W zmaganiach brało udział ok. 60 recytatorów wyłonionych w drodze eliminacji spośród blisko czterech tysięcy osób startujących w pierwszym etapie. Wśród szczęśliwców, laureatów eliminacji wojewódzkich, znalazł się uczeń II LO – Jakub Kazuba reprezentujący województwo zachodniopomorskie w kategorii młodzieżowej. Prezentacjom konkursowym towarzyszyły monodramy oraz warsztaty i wykłady prowadzone przez członków jury, wykładowców Akademii Teatralnej w Warszawie, teatrologów, aktorów. Spotkanie z najlepszymi recytatorami w kraju, artystyczne wrażenia, cenne zajęcia, kurpiowski klimat tańca i biesiady – to naprawdę prawdziwe artystyczne święto, a dla Jakuba wielkie wyróżnienie.  Gratulujemy!

I.K.