Pomoc dla rodziców w uruchomieniu e-Dziennika

19 i  26 września 2018 w godzinach 17 - 18

pracownia komputerowa K3

Uległa zmianie nazwa konta poczty elektronicznej uczniów II LO zamiast  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu uruchomienia nowego konta niezbędny jest kontakt z Administratorem - wyłącznie w pracowni K3.

Akcja segregacja! 2xwięcej, 2xszybciej

Sprzątanie Świata - 2018

21 września uczniowie naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata 2018. Tegoroczna akcja była jubileuszową - to już dwudziesty piąty raz, gdy pokazujemy, że nie pozostajemy obojętni na czystość miejsca, w którym żyjemy!

Głównym celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów, które jest kluczowym ze względu na lepsze wykorzystanie „zamrożonych” zasobów w odpadach. Tym sposobem wskazujemy na poszanowanie środowiska, konieczność oszczędzania energii i wody.

Co więcej, segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej.

Koordynatorem akcji Sprzątanie Świata 2018 na terenie gminy Nowogard był wydział GKMiOŚ, który zapewnił nam worki, jednorazowe rękawice oraz odbiór wszystkich zebranych śmieci.

Opiekun SK LOP - Katarzyna Durska

Podchody

Z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klasy IIA naszego liceum wzięli udział w grze terenowej o nazwie ,,Podchody”. Klasa została podzielona na dwa zespoły. Pierwsza grupa tzw. uciekinierów zabrała ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszała w drogę. Co jakiś czas uczniowie układali z patyków, szyszek, kamieni lub rysowali w ziemi kierunek swojej ucieczki. Oprócz strzałek i sygnałów umieszczali na trasie kartki z zadaniami. Przywiązywali je do gałęzi, wkładali do balonów rozwieszonych na drzewach lub przyciskali kamieniem. Wszystkie zadania były związane ze Świętem Niepodległości. Pytania dotyczyły Józefa Piłsudskiego, Legionów Polski, symboli narodowych. Wiele radości i uśmiechu na twarzy wywołały piosenki śpiewane przez naszych uczniów - ,,My Pierwsza Brygada” czy ,,Przybyli Ułani”. Grupa pościgowa wyruszyła 15-30 minut później. Musieli po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować.

Po skończonej zabawie nastąpiła zamiana ról i tym razem to uciekający stali się goniącymi. Tak mile spędzony czas zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Uczniom należą się gratulacje za zaangażowanie i wiedzę jaką wykazali podczas wykonywania zadań.

I.S

Wyjazd integracyjny

W dniu 13 września, około godziny 9:00 uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, wybrali się na swoją pierwszą wspólną wycieczkę integracyjną do nadmorskiego miasteczka -Dziwnówka.

Po dotarciu na miejsce, w pierwszej kolejności, odbył się tzw. „chrzest nad morzem”, polegający na różnorodnych grach i zabawach przy samym Bałtyku. Następnie wszyscy udaliśmy się na pyszny obiad. Po obiedzie czekały na nas różne atrakcje, takie jak basen czy gra w siatkówkę. Wieczorem cała grupa spędziła przyjemnie czas, jedząc ciepłe potrawy przy ognisku. Nie ominęły nas oczywiście otrzęsiny zorganizowane przez przedstawicieli samorządu szkolnego. Miłym podsumowaniem dnia była dyskoteka.

Następnego dnia po śniadaniu, uczniowie wybrali się na 100-minutowy spacer brzegiem morza aby uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Po bardzo przyjemnym spacerze ,cała grupa około godziny 11:00 ruszyła w drogę powrotną.

Cały wyjazd był bardzo przyjemny oraz zintegrował wszystkich uczniów, aby mogli z przyjemnością spędzać czas ze sobą na szkolnych korytarzach i poza nimi, jak i oczywiście poczuć się lepiej w gronie swoich wychowawców.

W. Lalik kl. IC