Studniówka 2018

..tej nocy mamy jedno zadanie: bawić się szampańsko do białego rana, bawić się na sto procent- podkreślali uczniowie II LO w Nowogardzie, na chwilę przed rozpoczęciem swojej studniówki. Bal, którym rozpoczęli odliczanie dni do matury, zaczął się o godz. 18.00 uroczystym polonezem. W ten wyjątkowy sobotni wieczór (13 stycznia) dla nowogardzkich studniówkowiczów, nie mogło również zabraknąć zaproszonych gości, a także obecności ich bliskich oraz uczniów z młodszych klas, którzy podziwiali poloneza i występy artystyczne w wykonaniu prawie wszystkich tegorocznych maturzystów. Wśród zaproszonych gości obecny był m.in. burmistrz Robert Czapla wraz ze swym zastępcą Krzysztofem Kolibskim.

- Bal studniówkowy jest symbolicznym rozpoczęciem ostatniego etapu edukacji w szkole średniej, etapu wzmożonej pracy i intensywnych przygotowań do egzaminu dojrzałości - zwrócił się tymi słowami do uczniów klas III LO II burmistrz  Robert Czapla na rozpoczęcie studniówki. I przypomniał, że dobrze zdana matura otwiera drzwi na najlepsze uczelnie w Polsce i wiele zagranicznych. Życzył więc studniówkowiczom wyśmienitej zabawy do białego rana, a nade wszystko zdania jak najlepiej matury.

Tekst pochodzi ze strony Nowogard.pl

Perspektywy 2018 - Ranking Liceów

W tegorocznych notowaniach Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących miesięcznika Perspektywy nasze Liceum zajęło 19 miejsce w województwie. (Perspektywy - ranking wojewódzki)

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących miesięcznika Perspektywy
uwzględniający wyniki matur i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

Rok

Miejsce II LO w województwie
zachodniopomorskim:

Miejsce II LO w rankingu
ogólnopolskim:

Recytatorskie przedbiegi, czyli subiektywne podsumowanie pierwszego semestru

Pierwszy semestr dobiega końca, czas więc na kilka słów podsumowania, co w słowie i między słowami piszczy. Wrzesień, tradycyjnie już, przywitał miłośników recytacji morzem i poezją Zbigniewa Herberta. XVIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta odbywający się w Regionalnym Centrum Kultury zgromadził spadkobierców myśli pana Cogito i stał się, kolejny już raz, świętem słowa.

Jesień przyniosła spotkanie w kawiarence Pod Pikadorem w Połczynie Zdroju. XXXII Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej odbywał się, jak zawsze, w listopadzie i stał się spotkaniem ludzi w różnym wieku interpretujących poezję i prozę Skamandrytów. Klimat i urok Połczyna, spotkania z pokrewnymi duszami i przede wszystkim słowo i muzyka, które łączą, wszystko to sprawia, że do Połczyna zawsze chce się wracać.

W klimacie regionalnej twórczości, na Szczecińskim Parnasie, spotkali się znawcy literatury autorów szczecińskich. Teatr Polski otworzył swoje przestrzenie i kiedy za oknem panowała listopadowa plucha a o szyby deszcz dzwonił jesienny, na deskach teatru prezentowali się aktorzy – amatorzy.

W tych wszystkich świętach słowa uczestniczyli oczywiście nasi uczniowie i choć niekoniecznie zgadzamy się z werdyktami, wszak ocena recytacji bywa względna, to ważne jest to, że wciąż są tacy młodzi ludzie, którzy poprzez słowo, literaturę wyrażają siebie. Potrzeba dużej wrażliwości i mądrości, by z trudną materią słowa się mierzyć i odwagi, by piękno słowa nieść innym. Gratulacje dla: Wiktorii Pawłowskiej z kl. Ic, Aleksandry Pietrzkowskiej i Darii Urbaniak z kl. IIIa oraz dla Jakuba Kazuby z kl. IIa i oczywiście dla naszego absolwenta Michała Andrysiaka, który z recytatorskich zmagań powrócił z zasłużonymi nagrodami.

I.K.

Jest taki dzień, taki ciepły, choć grudniowy….

21 grudnia 2017 w naszej szkole odbyła się spotkanie wigilijne, która zostało zorganizowane i zrealizowane przez Samorząd Uczniowski ZSO. Uczniowie zadbali o piękną oprawę wizualną i artystyczną wydarzenia przy wsparciu s. Dagmary, ks. Krystiana oraz opiekunów samorządu.

W kameralnej atmosferze pośpiewaliśmy kolędy, podzieliliśmy się opłatkiem, wysłuchaliśmy świątecznych utworów.

Dyrektor ZSO przywitał serdecznie wszystkich obecnych, szczególnie zaproszonych gości z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, rodziców z Rady Rodziców i panią. Franciszkę Kobylińską oraz złożył bożonarodzeniowe życzenia, zapraszając do przysłowiowego wspólnego stołu.

Dziękujemy Nadleśnictwu Nowogard za przepiękną pachnącą choinkę, p. Ewie za smakowite pierogi i wszystkim, którzy uczestniczyli w wigilijnym, szkolnym spotkaniu za zwyczajną obecność.

Wigilia szkolna to szczególny czas, dlatego warto kultywować takie tradycje. W szkole nastrój świąteczny panował przez cały tydzień, gdyż wcześniej odbywały się wigilie klasowe.

Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia…-długo rozbrzmiewało na szkolnych korytarzach.